مهاجرت از طریق کار موقت

 

بر اساس قانون مهاجرت و پناهندگی ؛ افراد خارجی میتوانند با توجه به یکسری شرایط مشخص به طور موقت در کانادا مشغول بکار شوند. افرادی که مایل به انجام این کار هستند به طور کلی به ویزای کار نیاز داشته که معمولا" برای یک زمان و یک نوع کار مشخص اعتبار دارد.

تعریف کار در قانون مهاجرت

عمل کار به معنی فعالیتی است که برای یک کارفرما انجام میگیرد و بابت آن حقوق و یا پورسانت به شخص تعلق میگیرد. به عبارتی "کار" به عملی اطلاق میگردد که در بازار کار کانادا با فعالیت های دیگر رقابت دارد. بعلاوه عمل کار میتواند شامل کارهای شخصی و بدون حقوق بوده که برای بدست آوردن تجربه مانند شغل های دانشجویی انجام می پذیرد.

عمل کار شامل موارد زیر نمی باشد:

- کارهای داوطلبانه که معمولا" بابت آن حقوقی پرداخت نخواهد شد.
- کمک کردن بدون حقوق به یک دوست و یا عضو فامیل در طول یک دیدار.
- کارهای دور و خارج از کشور که با تلفن و یا اینترنت توسط شخص ویزیتور انجام میپذیرد و کارفرما در خارج از کانادا اقامت دارد.

اجازه کار

اجازه کار مدرکی است که افراد خارجی با در دست داشتن آن میتوانند در کانادا مشغول بکار شوند. به عبارتی این افراد میتوانند برای یک کار مشخص ، به مدت مشخص و برای یک کارفرمای مشخص شروع به کار کنند . لطفا" توجه داشته باشید که اجازه کار ؛ مدرک سفر نیست.

در اکثر موارد پرونده های اجازه کار بایستی در خارج از کانادا انجام شود. اما افرادی که سیتی زن و یا مقیم دائم آمریکا ، سنت پییر و میکولن هستند میتوانند در مرز ورود برای ویزای کار اقدام نمایند.

اجازه کار اصلی در بدو ورود به کانادا به متقاضی داده خواهد شد . متقاضی کار بایستی دارای پاسپورت ، ویزا و مدارک دیگر سیتی زن شیپ در بدو ورود به کانادا باشد.

معافیت

در برخی از موارد متقاضیان کار میتوانند بدون ویزای کار و یا داشتن نامه تایید کار از اداره هیومن ریسورسز در کانادا مشغول بکار شوند. این موارد عبارتند از:

- برخی از سخنرانان تجاری ، رهبران سمینارها و مهمانان سخنران
- برخی از هنرپیشه ها ، دانشجویان ، ورزشکاران ، مقامات عالیرتبه ورزشی ، خبرنگاران و تهیه کنندگان خدمات اورژانس و فوق العاده
- ویزیتورهای سرمایه گذاری و
- دیپلمات ها ، افسران کنسولی و سایر نمایندگان و مقامات رسمی کشورها.

بطورکلی قدم اول از مراحل اقدام برای اجازه کار گرفتن نامه کار از یک کارفرمای کانادایی است. کارفرما موظف است که تائیدیه استخدامی را از اداره هیومن ریسورسز دریافت نماید.

مراحل انجام کار

تائیدیه استخدامی

کارفرما بایستی جزئیات مربوط به کار را برای اداره هیومن ریسورسز کانادا ارسال نماید. این اطلاعات شامل : توصیف وظایف کاری ، میزان حقوق و شرایط کار ، شرحی از صلاحیت های اساسی و ضروری ، مدارک ثبت نام و پروانه های کار که متقاضی نیاز دار؛ نام متقاضی ، تاریخ تولد ، محل تولد و آدرس شخص میباشد.

افسر اداره هیومن ریسورسز موارد زیر را تائید خواهد نمود :

- میزان حقوق و شرایط کاری مربوط به نامه کار با استاندارد های استخدامی کانادا یکی باشد.
- سمت کاری براحتی توسط شهروندان واجد شرایط کانادا جایگزین نشود.
- اجازه دادن به یک فرد خارجی که این سمت کاری را بدون اینکه تاثیر منفی بر روی اقتصاد و کار کانادا داشته باشد ؛ جایگزین نماید.

افسر هیومن رویسورس سپس تائیدیه پیشنهاد کار را صادر کرده و این تاییدیه را وارد سیستم کامپیوتر خواهد کرد تا تمام افسران مهاجرت و سیتی زن کانادا به آن دسترسی داشته باشند .

سپس کارفرما بایستی که مدارک زیر را برای متقاضی کار بفرستد :

- کپی تائیدیه کار اداره هیومن ریسورسز ؛ و
- نامه پیشنهاد کار به صورت جزیی که متقاضی جهت اقدام برای ویزای کار به آن احتیاج دارد.

کارفرما موظف است که بیمه پزشکی و سایر خدمات دیگر را برای متقاضی کار به محض ورود به کانادا تهیه نماید.

اقدام برای ویزای کار

به محض اینکه ادراه هیومن ریسورسز کانادا پیشنهاد استخدام را تائید نمود و نامه تائید شده کار را برای شخص متقاضی ارسال نمود ؛ این شخص میتواند پرونده اجازه کار را برای سفارت کانادا در خارج از کشور ارسال نماید. کپی مدارکی که قبلا" ذکر شد بایستی به این پرونده پیوست شود. متقاضی بایستی همچنین هزینه دولتی این پرونده را که غیر قابل برگشت می باشد پرداخت نماید.

متقاضی کار همچنین ممکن است مورد مصاحبه قرار گرفته شود و یا از وی درخواست شود که مدارک و اطلاعاتی را توسط پست ارسال نموده و یا برای دریافت و پرداخت هزینه های پزشکی به سفارت مراجعه نماید.

اگر متقاضی کار واجد شرایط قرار گیرد و نامه کار تائید شود ، این شخص برای ویزای کار تائید خواهد شد و یک ویزای جداگانه در داخل پاسپورت این شخص قرار میگیرد.

 

 
 

 

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا