اخبار


تغییرات قوانین مهاجرت مهاجران به استان کبک از 21 مارس 2012  
تاريخ خبر : 12 فروردين 1391
گروه خبري : مهاجرت
تعداد مشاهده خبر : 7046 بار

 نیروی ماهر کار استان کبک

نیروی ماهر کار برای استان کبک

مهم و اندکی مأیوس‌کننده: تغییرات بسیار مهم در نحوه‌ی پذیرش و ایجاد محدودیّت در تعداد درخواست نامه‌های مهاجرت دریافتی به کبک، موضوع «جدیدترین سیاست مهاجرتی» توسط وزیر مهاجرت کبک است که در تاریخ 21 مارچ 2012 طی لایحه‌ی جهت تصویب به پارلمان ارائه شده است. متعاقب این تصمیم، من بعد از این تعداد درخواست نامه‌های مهاجرت به کبک، با ایجاد یک سقف معین و در طبقه‌بندی‌های مشخّص دچار محدودیتهای کمّی می گردند به طوری که برای مشاهده اصل مطلب اینجا کلیک کنید.  

 


 خبر مهم تر: متعاقب جدیدترین تصمیم وزارت مهاجرت کبک که در تاریخ 21 مارچ 2012 جهت تصویب به پارلمان ارائه شده، رشته‌های صفر امتیازی از فهرست رشته‌های مورد پذیرش دولت کبک کاملا حذف شده است. به عبارت دیگر متقاضیان مهاجرت به کبک از داخل ایران که رشته‌ی تحصیلیشان در زُمره‌ی هیچکدام از رشته‌های 16، 12 و 6 امتیازی قرار ندارد، از این پس امکان ارسال درخواستنامه را نخواهند داشت.

توضیح بیشتر در خصوص جدیدترین تصمیمات مأیوس‌کننده‌ی وزارت مهاجرت دولت کبک (که در تاریخ 21 مارس2012 طی لایحه‌ای جهت تصویب به پارلمان کبک تقدیم شده است): در گروه نیروی کار ماهر یا متخصص تعیین سقف و محدودیت در ظرفیت پذیرش صورت گرفته، به این ترتیب که همه‌ی متقاضیان مهاجرت در گروه نیروی کار ماهر در یکی از سه گروه ذیل قرار می‌گیرند:

گروه شماره یک:

در این گروه سقف پذیرش وجود ندارد و نامحدود است، «ولی» این گروه شامل آندسته از متقاضیانی است که: یا کارگر موقت ساکن در کبک باشند یا مدرک تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی کبک گرفته باشند یا به عنوان دانشجوی خارجی به طور موقت در کبک اقامت کرده باشند یا رشته تحصیلیتان 12 یا 16 امتیازی باشد یا جاب آفر (پیشنهاد کاری) از کارفرمای کبکی در دست داشته باشند و یا اقامت دائم از فدرال کانادا گرفته باشند و یا شهروند کانادا باشند و بطور موقت در کبک اقامت داشته باشند.

گروه شماره دو:

حداکثر 14300 درخواستنامه برای مهاجرت به کبک پذیرفته می‌شود (برای بازه‌ی زمانی مابین 21 مارس 2012 و 31 مارس 2013) این گروه شامل آندسته از متقاضیانی است که: یا رشته‌ی تحصیلیشان در زمره‌ی رشته های 6 امتیازی باشد! و یا سابقه تحصیل تمام وقت به مدت حداقل یک سال در کبک را داشته باشند.

گروه شماره سه:

اگر به هیچ کدام از گروههای یک یا دو تعلق نداشته باشید، به گروه سه تعلق دارید و ظرفیت پذیرش در این گروه متاسفانه «صفر» است!


با توجه به تعیین سقف پذیرش سالیانه توسط وزارت مهاجرت کبک برای متقاضیان رشته‌های 6 امتیازی، دوستان توجه کنند که برای سال جاری میلادی از 21 مارس 2012 تا 31 مارس 2013، فقط تعداد 14300 نفر در گروه شش امتیازیها یا گروه دوم (در گروه بندی سه گانه جدید) پذیرش می‌کنند. کسانی که قصد اقدام دارند و هنوز مدارک خود را نفرستاده‌اند، سریع اقدام کنند و بفرستند، چون این سقف 14300 برای سرتاسردنیاست و طبیعی است که سریع ظرفیتش پُر می‌شود.

  

و هنوز از میزان سهمیّه‌ی باقی‌مانده برای گروه‌دومی‌ها (یا 6 امتیازیها) خبری در دست نیست و هنوز مشخّص نیست از مجموع 14300 سهمیّه‌ی در نظر گرفته‌شده برای بازه‌ی زمانی مابین 21 مارس 2012 و 31 مارس 2012، چند سهمیه‌ی دیگر مانده. باید صبر کرد و منتظر آپدیت بعدی روی این صفحه باشیم.

 

 

 

 

تارگت گروپ

کبک تعداد پذیرش پرونده های مهاجرتی 2017 را اعلام کرد
اعلان جزئیات طرح آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک
تغییرات بنیادی در نحوه محاسبه امتیاز متقاضیان مهاجرت
برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان بازگشایی شد
مروری دوباره بر روشهای پذیرش مهاجر از طریق ایالت منیتوبا
طبق اعلام سایت رسمی اداره مهاجرت دولت کبک, امتیاز انطباق پذیری از جدول معیارهای گزینش برای مهاجرت حذف گردید.
اقامت دائم کانادا برای دانشجویان خارجی سخت‌ می‌شود
امتیاز بندی رشته های مورد تقاضای دولت کبک
مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری Express Entry
فقط 3 ماه فرصت دارید
تغییرات اساسی برای اخذ شهروندی کشور کانادا اعلام شد.
دولت کبک لیست مشاغل نیروی متخصص کار( اسکیل ورکر) را اعلام نمود.
لیست مشاغل متخصصین ماهر برای سال 2013 اعلام شد
برنامه و زمان پذیرش نیروی متخصص کار برای قسمت فدرال (FSWP) توسط وزیر مهاجرت کانادا امروز 19دسامبر 2012 اعلام گردید.
اعلام کلیاتی از روش پیشه وران (کارگران حرفه ای) در 10 دسامبر 2012 توسط جناب جیسون کنی و دلیل اصلی از دیدگاه ما
افزایش هزینه مهاجرت دولت کانادا از ژانویه 2013

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 

موضوعات اخبار

 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا