اخبار


بستن پرونده های کارکنان ماهر (متخصصین) پیش از ۲۷ فوریه ۲۰۰۸  
تاريخ خبر : 12 فروردين 1391
گروه خبري : مهاجرت
تعداد مشاهده خبر : 4207 بار

نیروی ماهر کار فدرال

امسال هم همچون سال های پیش وزیر اقتصاد کانادا آقای جیم فلهرتی Jim Flaherty لایحه بودجه خود را تقدیم مجلس کرده است. آنچه توجه تمامی مهاجران را در این لایحه به خود جلب کرده است توجه آن به مسأله مهاجرت است. مهاجرت در بخشی تحت عنوان “طرح عملیات اقتصادی ۲۰۱۲″ بر روی موارد زیر تأکید دارد.

1.برداشت قدم های بیشتر در خصوص تقویت نظام مهاجرتی کانادا به گونه ای که این نظام با توجه به نیازهای آتی کانادا قدم بردارد، هدفمند باشد، سریع باشد و به گونه ای باشد که رشد اقتصادی کانادا و اعتبار آن را در آینده حفظ کند.


2.اعلام تصمیم دولت مبنی بر هماهنگ کردن برنامه ویزای موقت کار کانادا Temporary Foreign Worker Program با توجه به نیاز بازار کار این کشور و تضمین اینکه کارفرمایان پیش از دسترسی به این برنامه (یعنی استخدام افراد خارجی) از نیروی کار موجود در داخل کشور بهره ببرند.


3.اعلام تصمیم دولت مبنی بر بهبود روش ارزشیابی مدارک تحصیلی به دست آمده در خارج از کشور و همکاری با استان ها و مناطق در خصوص تعیین مشاغل مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا فرای سال ۲۰۱۲ تحت برنامه ای به نام چارچوب پان-کانادایی Pan-Canadian Framework برای بررسی و تشخیص توانایی های افراد خارجی.


4.پیشنهاد باز گرداندن پرونده ها و بازپرداخت ۱۳۰ میلیون دلار پول پرداخت شده گروهی از متقاضیان مهاجرت به کانادا در دسته کارکنان ماهر Federal Skilled Worker Program که قبل از ۲۷ فوریه ۲۰۰۸ برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند.


ردیف های سوم و چهارم بیش از همه گریبان کارکنان ماهر را می گیرد. براساس ردیف سوم به احتمال قوی از این پس – یا هر وقت که قانون به اجرا در بیاید – افرادی که برای مهاجرت به کانادا در گروه متخصصین (کارکنان یا افراد ماهر) فدرال اقدام می کنند، باید قبل از هر چیز مدارک تحصیلی خود را در کانادا ارزشیابی کنند. هنوز مشخص نیست که این ارزشیابی به چه صورت انجام می شود ولی حدس من این است که بعضی سازمان های خاص نظیر WES را برای این کار تعیین خواهند کرد. بشخصه مشکلی با این کار ندارم. گرچه این کار زمان و هزینه می برد ولی در عمل می تواند تا حدودی دست افسر مهاجرت را ببندد (چرا که از این پس یک معیاری کاملاً مشخص برای تعیین امتیاز تحصیلات وجود دارد و افسر مهاجرت زیاد جای مانور دادن نخواهد داشت) و از سوی دیگر هنگام ورود مهاجر به کانادا به وی در کاریابی کمک کند (البته ارزشیابی مدارک خیلی معیار مهمی در کاریابی نیست ولی در جای خود می تواند اثرگذار باشد).

مشکل بزرگ بر سر تصمیم ردیف چهارم است. این تصمیم به معنای آن است که دولت قصد دارد پرونده های افرادی که در گروه کارکنان ماهر فدرال اقدام کرده اند و پرونده آنها پیش از ۲۷ فوریه ۲۰۰۸ به دست اداره مهاجرت رسیده است را ببندد و پول بررسی پرونده Processing Fee را هم به ایشان باز گرداند. یعنی صدها هزار نفر که حداقل چهار سال است در صف مهاجرت به کانادا منتظر مانده اند دست خالی بمانند و به هدفشان نرسند. متأسفانه این حرکت از انصاف بدور است و قابل قبول نیست. از سوی دیگر با توجه به آنکه دولت کانادا دولت اکثریت است احتمال تصویب شدن لایحه بودجه بدون تغییرات نزدیک به صد در صد است و به همراه آن این تصمیم نیز اجرا خواهد شد.

در این مقطع متأسفانه کار زیادی نمی توان انجام داد. البته بنده طی روزهای آینده جلساتی را با کارکنان و همکارانم برگزار می کنم تا در مورد قدم هایی که می توانیم یا باید برداریم تصمیم گیری کنیم. در عین حال اگر این تصمیم شامل حال شما می شود می توانید شرکت در طرح شکایت علیه اداره مهاجرت کانادا را مد نظر داشته باشید.

تارگت گروپ

کبک تعداد پذیرش پرونده های مهاجرتی 2017 را اعلام کرد
اعلان جزئیات طرح آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک
تغییرات بنیادی در نحوه محاسبه امتیاز متقاضیان مهاجرت
برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان بازگشایی شد
مروری دوباره بر روشهای پذیرش مهاجر از طریق ایالت منیتوبا
طبق اعلام سایت رسمی اداره مهاجرت دولت کبک, امتیاز انطباق پذیری از جدول معیارهای گزینش برای مهاجرت حذف گردید.
اقامت دائم کانادا برای دانشجویان خارجی سخت‌ می‌شود
امتیاز بندی رشته های مورد تقاضای دولت کبک
مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری Express Entry
فقط 3 ماه فرصت دارید
تغییرات اساسی برای اخذ شهروندی کشور کانادا اعلام شد.
دولت کبک لیست مشاغل نیروی متخصص کار( اسکیل ورکر) را اعلام نمود.
لیست مشاغل متخصصین ماهر برای سال 2013 اعلام شد
برنامه و زمان پذیرش نیروی متخصص کار برای قسمت فدرال (FSWP) توسط وزیر مهاجرت کانادا امروز 19دسامبر 2012 اعلام گردید.
اعلام کلیاتی از روش پیشه وران (کارگران حرفه ای) در 10 دسامبر 2012 توسط جناب جیسون کنی و دلیل اصلی از دیدگاه ما
افزایش هزینه مهاجرت دولت کانادا از ژانویه 2013

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 

موضوعات اخبار

 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا