اخبار


نابسامان ترین شهرهای کانادا برای زندگی در سال 2011  
تاريخ خبر : 25 مرداد 1390
گروه خبري : مهاجرت
تعداد مشاهده خبر : 4915 بار

 

در حالیکه همیشه خبرهای مربوط به بهترین شهرها و مناطق کانادا برای زندگی منتشر می شود، نشریه MoneySense در گزارشی با استناد به اطلاعات موجود در اداره آمار، محیط زیست و انجمن مشاوران مسکن، لیست بدترین مناطق کانادا را اعلام کرده است. قطعا فرآیند تعیین بدترین مکان­ها برای زندگی کمتر خوشایند است.

باوجود اینکه کانادا کشوری ثروتمند محسوب می شود، اما هنوز شهرهایی در استان­های مختلف این کشور وجود دارند که از مشکلات بسیاری همچون بیکاری ، جرم و جنایت، آلودگی و ... رنج می برند. برخی از این مکان­ها در حال جنگ با مشکلات هستند، در حالی که برخی دیگر رو به زوال هستند. بیشتر آن­ها در واقع، قربانی تغییرات و تحولات اقتصادی، جغرافیایی و یا ترکیبی از این دو هستند.

همه ساله این مجله، بر روی همه شهرهای دارای ۱۰۰۰۰ نفر جمعیت و بیشتر (امسال ۱۸۰ شهر) مطالعه کرده و آن­ها را بر مبنای امتیاز مربوطه، طبقه­بندی می­کند. از جمله این امتیازها می­توان به مشکلات اقتصادی و اجتماعی چون نرخ بیکاری، بهای مسکن و متوسط درآمد خانوار، جرائم، دسترسی به امکانات بهداشتی و مالیات اشاره کرد. البته شاخص­های نامحسوس دیگری همچون روح جامعه، مهمان­نوازی، ارتباط با مردم و دوست­یابی را می­توان در تعیین این بدترین­ها در نظر گرفت ولی در این رتبه­بندی گنجانده نشده­اند.

۱۰ شهری که در قعر جدول قرار گرفته­اند، تقریبا در نقاط انتهایی شرق و غرب کانادا قرار دارند. این شهرها از شرایط آب و هوایی نسبتا خشن رنج می­برند و یا اقتصادی مبتنی به منابع حساس بازار جهانی دارند. مبارزه همه آن­ها با بیکاری، درآمد کم و جمعیت رو به کاهش است:


شهر Tuque La در استان
کبک

با اینکه این شهر در جایگاه دوم جدول از نظر بهای مسکن و بالاترین جایگاه از نظر دسترسی­های شهری با پای پیاده یا دوچرخه است. اما با مشکلات قابل توجهی از لحاظ درآمد کم خانواده، کاهش جمعیت و کمبود پزشک روبرو است. نرخ بیکاری ۴/۱۲ درصد گزارش شده است..

شهر Alberni Port در استان بریتیش کلمبیا

این شهر در جزیره ونکوور، قبلا با عنوان پایتخت ماهی salmon مشهور بوده است، اما با گذشت زمان تجارت ماهی رو به کاهش نهاد. شهر در تلاش جذب گردشگر در بخش ماهی­گیری، کوهنوردی و قایق سواری است. نرخ بیکاری ۱۰ درصد و درآمد خانواده­ها حتی کفاف خرید ماشین نو را به کسی نمی­دهد.

شهر Summerside در جزیره پرنس ادوارد

دومین شهر بزرگ استان و جایگاه بسیاری از مراکز صنعتی همچون Vector Aerospace،Cavendish ،Farms ، Honeywell، McCain Foods است و دفتر آژانس درآمد کانادا در این مکان واقه شده است. با این وجود، حضور این مراکز در یک شهر کوچک در کوچکترین استان کانادا، نه تنها این مکان را به اندازه کافی برای جذب جمعیت  زیاد مستعد نمی­کند بلکه نمی­تواند ساکنین زیادی را در خود حفظ کند و جمعیت ۱۴۵۰۰ نفری آن با نرخ رشد ۳/۰ درصدی، سال به سال رو به کاهش است.

شهر Norfolk در استان انتاریو

یکی از شهرهای جنوبی انتاریو در ساحل شمالی دریاچه ایری است که زمانی از وسیع­ترین مناطق کشت تنباکو بود، اما به سمت سایر محصولات کشاورزی تغییر کرد. دسترسی به مراقبت سلامت و درمان، نگرانی عمده و بزرگترین مشکل ساکنان این شهر است و بازای هر ۱۰۰۰ نفر، تنها ۷۶/۰ نفر پزشک( نرخ ملی ۲/۲ درصد است) وجود دارد. آقای دنیس تراوال، شهردار نورفولک از سختی جذب یا پرورش متخصصین گله­مند بوده و آن را عامل منفی در رشد اقتصادی شهر می­داند.

شهر Campbell River در استان بریتیش کلمبیا

این شهر ساحلی شناخته شده در جزیره ونکوور هم قبلا جایگاه خوبی از نظر صنعت ماهی­گیری قزل­آلا، فلزات گران­بها و استخراج زغال­سنگ و صنعت کاغذ و خمیر داشت. اما نرخ بیکاری و بخصوص بهای بالای مسکن، مشکلات زیادی را برای اقشار کم­درآمد ایجاد کرد. متوسط بهای مسکن در این شهر، ۳۳۶۰۰۰ دلار است که بالاتر از میانگین ملی می­باشد و متوسط زمان استطاعت ساکنان برای خرید خانه ۸۵/۴ سال می­باشد. اما انتظار می رود، فعالیت های انجام شده در زمینه انرژی سبز در این شهر، کم کم آن را به قطب پروژه­های انرژی تمیز کشور تبدیل کند. این شهر به تازگی موفق به کسب جایزه خانه سبز شده است.

شهر Quesnel در استان بریتیش کلمبیا

این شهر در اصل مرکز استخراج معادن طلا که بعد از آن به مرکز استخراج جنگل انتقال یافت. اما هم­اکنون با مشکلات زیادی دست به گریبان است که از آن جمله می­توان به بیکاری، جرم­وجنایت و بهداشت­ودرمان اشاره کرد. هجوم سوسک­ها و آسیب رساندن به جنگا­ها باعث شده که تقاضای آمریکا برای خرید چوب کانادا کاهش یافت. همین موضوع به اقتصاد این شهر آسیب رساند و شهردار برای تامین بودجه کمک مالی، یک شرکتتوسعه اقتصادی تشکیل داد.

 

شهر Williams Lake در استان بریتیش کلمبیا

این شهر، یکی دیگر از شهرهای بریتیش کلمبیا دارای معادن طلا، سابقا عنوان پایتخت جرم کانادا را داشت. با این حال، هنوز هم با این مشکل درگیر است، اما مسئولان محلی در صدد رفع آن هستند. این مشکلات چهره شهر را به لحاظ جذب صنعت، درآمد کافی و چشم­انداز شغلی مخدوش کرده است.

شهر Val-d’or در استان کبک

این شهر که در ۴۰۰ کیلومتری شمال غربی مونترآل قرار دارد، قبلا مرکز استخراج طلا بود. اما هم اکنون با انواع مشکلات از جمله کاهش تدریجی جمعیت دست به گریبان است. همینطور آب و هوای بسیار بد که ۱۹۱ روز از سال دارای برف یا باران است و متوسط دما در ژانویه نیز ۲۳- درجه سانتی­گراد می­باشد.

شهر Bay Roberts در استان نیوفانلند

این شهر در ۹۰ کیلومتری شمال سنت­جونز قرار دارد که از انواع مشکلات از جمله بیکاری و کم بودن درآمد خانواده­ها رنج می­برد. شهردار این شهر معتقد است مشهور بودن به بدترین جا در کانادا برای زندگی، برای از دست دادن فرصت­ها کافیست.

شهر New Glasgow در استان نووا اسکوشیا

این شهر در ۱۵۹ کیلومتری شمال هلیفاکس قرار دارد. اداره آمار نرخ بیکاری را بزرگترین مشکل شهر می­داند، اما شهردار می­گوید، فرصت­های شغلی بیش از متقاضیان است. میزان جرم و جنایت نیز از دیگر معضلات آن می­باشد.

 

تارگت گروپ

کبک تعداد پذیرش پرونده های مهاجرتی 2017 را اعلام کرد
اعلان جزئیات طرح آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک
تغییرات بنیادی در نحوه محاسبه امتیاز متقاضیان مهاجرت
برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان بازگشایی شد
مروری دوباره بر روشهای پذیرش مهاجر از طریق ایالت منیتوبا
طبق اعلام سایت رسمی اداره مهاجرت دولت کبک, امتیاز انطباق پذیری از جدول معیارهای گزینش برای مهاجرت حذف گردید.
اقامت دائم کانادا برای دانشجویان خارجی سخت‌ می‌شود
امتیاز بندی رشته های مورد تقاضای دولت کبک
مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری Express Entry
فقط 3 ماه فرصت دارید
تغییرات اساسی برای اخذ شهروندی کشور کانادا اعلام شد.
دولت کبک لیست مشاغل نیروی متخصص کار( اسکیل ورکر) را اعلام نمود.
لیست مشاغل متخصصین ماهر برای سال 2013 اعلام شد
برنامه و زمان پذیرش نیروی متخصص کار برای قسمت فدرال (FSWP) توسط وزیر مهاجرت کانادا امروز 19دسامبر 2012 اعلام گردید.
اعلام کلیاتی از روش پیشه وران (کارگران حرفه ای) در 10 دسامبر 2012 توسط جناب جیسون کنی و دلیل اصلی از دیدگاه ما
افزایش هزینه مهاجرت دولت کانادا از ژانویه 2013

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 

موضوعات اخبار

 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا