اخبار


تنها ورود مهاجران بیشتر می تواند اقتصاد کانادا را حفظ کند  
تاريخ خبر : 25 مرداد 1390
گروه خبري : مهاجرت
تعداد مشاهده خبر : 2942 بار

ورود مهاجران به خاک کانادا

جیسون کنی، وزیر مهاجرت و شهروندی در بخشی از سخنرانی خود در زمینه سیاست­های مهاجرتی، رسما اذعان کرد که کانادا در حدود یک میلیون مهاجر در هر سال به منظور حفظ نسبت شهروندان سن کار به بازنشستگان نیاز دارد. اما عدم توانایی در پذیرش و جذب تازه واردین برای یکپارچه­سازی فرهنگ و اجتماع کانادایی جدید از یک سو و نگرانی در خصوص تشکیل یک لیست انتظار عظیم برای مهاجرت از سوی دیگر، باعث شده که دولت نتواند به این توصیه عمل کند.

اگر چه نگرانی­های وزیر مهاجرت قابل درک است، اما بنظر می­رسد، مسئولان روند پیر شدن جامعه را چندان جدی نگرفته­. بطوریکه تعداد افراد ۶۰ سال به بالا در کانادا که هم اکنون یک پنجم جمعیت را تشکیل می دهند، تا سال ۲۰۲۰، یک سوم پیش­بینی شده است. میزان بدهی ملی ما به بیش از ۵۸۲ میلیارد دلار رسیده و به میزان ۱۴۰۰ دلار  در هر ثانیه در حال افزایش است. این مبلغ، شامل بدهی­های دولت­ ایالتی یا کمبود مبلغ ۷۴۸ میلیارد دلار مستمری بازنشستگی نمی­شود. بنابراین، برای آن کانادایی­هایی که امیدوار هستند طی دهه آینده، شروع به جمع آوری مستمری بازنشستگی کنند، این سوال نباید باشد که با در اختیارداشتن یک میلیون مهاجر جدید در هر سال، چنین امکانی فراهم خواهد شد. اما چگونه؟

پذیرش چهار برابر بیشتر از تعداد مهاجران فعلی، امکانات عظیم تدارکاتی را می­طلبد که قابل صرفه­نظر کردن هم نیست. یکی از انتقادهای علیه مهاجرا بیشر این است که مهاجران بیشتر در استرس بیشتری در بازار مسکن قرار می­گیرند. بنظر می­رسد ظرفیت خانه­های موجود ثابت مانده است و تقریبا مهاجران، سراغ بازارهای داغ مسکن می­روند. سه شهر از بزرگترین شهرهای کانادا، با هرگونه توسعه جدیدی که قیمت­ها را تحت تأثیر بگذارد، بشدت مخالفت می­کنند. اگر قرار بر این باشد که توانایی خرید و نگهداری خانه در این شهرها در حد قابل قبولی حفظ شود، برخورد صحیح با موضوع توسعه، بسیار سخت خواهد بود.

با این حال، مسئله مهاجرت، نه تنها برای شهرهای کوچک، بلکه برای مناطق روستایی و حومه نیز فرصت­های خوبی را فراهم می­کند. مناطق روستایی کانادا معمولا از منابع غنی برخوردار هستند، اما مردم آن فقیر هستند. به عنوان مثال در استان ساسکاچوان، در حدود ۱۰۰۰۰ جای خالی در هر تجارت وجود دارد، اما جمعیت زیادی ندارد. صوری که مساحت ایالت ساسکچوان، دو برابر کشور آلمان است اما با یک هشتادم جمعیت آن کشور. و البته هیچ مشکلی از نظر منابع و فضا و زمین هم وجود ندارد.

در مناطق کوچکتر هم امتیاز خانه­های ارزان­قیمت پیشنهاد می­شود و رشد هزینه­های زیربنایی نیز بسیار اندک است. استان منیتوبا، در صدر مناطق کوچکتر کانادا در جذب مهاجران قرار دارد. تنها مناطق روستایی منیتوبا در سال ۲۰۰۸، بیش از ۳۲۰۰ مهاجر را بخود جذب کرده است و این استان تقاضای مصرانه­ای برای مهاجران بیشتر نیز داشته است. اما برای مدت­ها، سیاست­های مهاجرتی، تنها به شهرهای تورنتو، مونترآل و ونکوور، ثابت شده بود. تعداد رقم مهاجران در شهرهای کوچکتر ، زندگی تازه­ای به آنها می­بخشد و استان منیتوبا در این زمینه پیشتاز است.

هم­اکنون هزینه­های اصلی و اولیه پذیرش مهاجران، قابل محاسبه است مثل آموزش زبان، نظارت امنیتی و هزینه­های ثانویه. برخی معتقدند، هزینه­های مربوطه از منافع آن بیشتر است. این منطقی است که از تازه واردین به کانادا بخواهیم، همه هزینه­های مربوط به جذب شدن در اینجا را تقبل کنند و دولت کانادا باید سیستم مهاجرتی خود را تغییر دهد تا به این اطمینان برسد که جذب یک مهاجر جدید، در کل هزینه­های مالی به این کشور تحمیل نمی­کند.

علاوه بر این، به جای تکیه بر سیستم مهاجرت فدرال، دولت فدرال باید تسلیم به خواسته­های استان­ها برای افزایش تعداد مهاجران از طریق برنامه­های مهاجرتی انتخاب استانی شود. این برنامه­ها مهاجرانی را جذب می­کنند که به عنوان کارآفرینان به کانادا می­آیند تا جاهای خالی در بازار کار را پر کنند.

دولت فدرال اعلام کرده است که سهمیه­بندی را از ۳۶۰۰۰ به ۴۰۰۰۰ افزایش خواهد داد. اما این افزایش به هیچ وجه کافی نیست. برنامه انتخابی به مکان­های در تقاضای کمتر جذب کارگران کمک می­کند و باعث تجدید حیات جوامع کوچک شهری و روستایی می­شود. همچنین این تضمین را می­دهد که افراد قبل از ورود به این کشور، کار داشته باشند. جوامع کوچکتر نیز معمولا در استقبال و یکپارچه­سازی تازه­واردین بهتر هستند. اگر دولت فدرال در مورد هزینه­های مهاجرتی تجدیدنظر کند، آنها حتی می­توانند نرخ مهاجرت را به طور منظو کاهش دهند و برنامه­های انتخاب استانی را به شدت گسترش دهند.

صرفه­نظر از همه اینها، به هر طریق ممکن، دولت فدرال نیاز به این اطمینان دارد که باید نیروی کار کافی به عنوان سوخت برای رشد اقتصادی کشور داشته باشد چرا که این سوخت­ها تامین کننده بودجه برای تعهدات به بازنشستگان هستند. تعداد زیاد بازنشستگان و کمبود نیروی کار جوان، حجم پرداختی دولت (برای بازنشستگان و بدهی استانی) را به نسبت درآمد، بسیار افزایش خواهد داد. در حالیکه امکان افزودن سن بازنشستگی وجود ندارد و نمی­توان به دوران قبل از جنگ جهانی دوم بازگشت، پذیرش مهاجر بیشتر، تنها راه باقیمانده برای کشور محسوب می­شود. تنها گزینه، کم کردن خدمات اجتماعی به مردم و صرفه­جویی در هزینه­ها خواهد بود، کاری که هیچ سیاستمداری، حاضر به انجام آن نخواهد بود.

تارگت گروپ

کبک تعداد پذیرش پرونده های مهاجرتی 2017 را اعلام کرد
اعلان جزئیات طرح آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک
تغییرات بنیادی در نحوه محاسبه امتیاز متقاضیان مهاجرت
برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان بازگشایی شد
مروری دوباره بر روشهای پذیرش مهاجر از طریق ایالت منیتوبا
طبق اعلام سایت رسمی اداره مهاجرت دولت کبک, امتیاز انطباق پذیری از جدول معیارهای گزینش برای مهاجرت حذف گردید.
اقامت دائم کانادا برای دانشجویان خارجی سخت‌ می‌شود
امتیاز بندی رشته های مورد تقاضای دولت کبک
مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس انتری Express Entry
فقط 3 ماه فرصت دارید
تغییرات اساسی برای اخذ شهروندی کشور کانادا اعلام شد.
دولت کبک لیست مشاغل نیروی متخصص کار( اسکیل ورکر) را اعلام نمود.
لیست مشاغل متخصصین ماهر برای سال 2013 اعلام شد
برنامه و زمان پذیرش نیروی متخصص کار برای قسمت فدرال (FSWP) توسط وزیر مهاجرت کانادا امروز 19دسامبر 2012 اعلام گردید.
اعلام کلیاتی از روش پیشه وران (کارگران حرفه ای) در 10 دسامبر 2012 توسط جناب جیسون کنی و دلیل اصلی از دیدگاه ما
افزایش هزینه مهاجرت دولت کانادا از ژانویه 2013

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 

موضوعات اخبار

 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا