مقالات


قدرت پاسپورت کانادایی ها


 

قدرت داشتن پاسپورت کانادایی

موسسه ای به نام Henely & Partners که در سطح جهانی در زمینه برنامه ریزی تابعیت و اقامت فعالیت می کند و شعبات متعددی در کشورهای مختلف دارد هر سال گزارشی تهیه می کند در زمینه قدرت پاسپورت کشورهای مختلف. این گزارش که International Visa Restrictions (محدودیتهای بین المللی ویزا) نام دارد، در حقیقت سعی بر آن دارد که محدودیتهای دارندگان تابعیت هر کشور را در مسافرت به سایر کشورها بررسی کند. برای مثال اگر شما تابع کشور دانمارک باشید، می توانید بدون دریافت ویزا به ۱۵۷ کشور جهان مسافرت کنید. این گزارش در قالب یک فهرست به نام The Henely Visa Restrictions Index منتشر می شود.

بر اساس آخرین گزارش این موسسه دارندگان پاسپورت کانادایی (افرادی که تابعیت کانادا دارند و پاسپورت این کشور را دریافت کرده اند)  از لحاظ قدرت پاسپورت در رده چهارم جهان قرار دارند و می توانند به ۱۵۴ کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند. البته دقت داشته باشید، که علاوه بر داشتن پاسپورت یا به عبارتی تابعیت یک کشور، محل زندگی نیز می تواند برروی قدرت پاسپورت شما اثر بگذارد. برای مثال اگر شما به طور قانونی ساکن یکی از کشورهای اتحادیه اروپا عضو پیمان شینگن باشید، می توانید به سایر کشورهای عضو این پیمان بدون نیاز به ویزا مسافرت کنید، ولو اینکه پاسپورت ایرانی یا افغانی داشته باشید.

جدول زیر ۵ رده اول و ۵ رده آخر فهرست هنلی Henely را نشان می دهد. این جدول براساس آخرین گزارش هنلی است که وضعیت کشورها را در پایان سپتامبر ۲۰۰۸ در نظر گرفته است.

رده
نام کشورها
امتیاز*
1
دانمارک
157
2
فنلاند، ایرلند، پرتغال
156
3
بلژیک، آلمان، سوئد، آمریکا
155
4
کانادا، ایتالیا، ژاپن، لوکزامبورگ، هلند، اسپانیا
154
5
اتریش، نروژ، فرانسه، انگلیس
153
...
...
...
85
لبنان، میانمار
27
86
سودان
26
87
ایران، پاکستان، سومالی
25
88
عراق
23
89
افغانستان
22

*امتیاز در حقیقت بیانگر تعداد کشورهایی است که دارندگان پاسپورت این کشور می توانند بدون نیاز به ویزا به آنها سفر کنند. برای مثال دانمارکی ها می توانند به ۱۵۷ کشور جهان بدون نیاز به ویزا مسافرت کنند (مقام اول) در حالی که ساکنان افغانستان در قعر فهرست قرار دارند، تنها می توانند به ۲۲ کشور جهان بدون نیاز به ویزا مسافرت نمایند.


تاريخ درج : 06 خرداد 1390 گروه مقاله : مهاجرت تعداد مشاهده مقاله : 7450 بار

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 

موضوعات مقالات

 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا