مقالات


بیمه در کانادا

بیمه

شرکتهای بیمه در کانادا به ارائه انواع متنوعی از بیمه ها می پردازند. طبق قوانین دولت فدرال کانادا برخی کمپانی های بیمه به صورت خصوصی اداره می شوند و این در حالی است که اکثر آنها بوسیله سهامداران شرکتهای سهامی ، بیمه گذاران شرکتهای تعاونی یا دولت اداره می شوند.

 

 

 

در حال حاضر بالغ بر 450 شرکت بیمه کانادایی و حدود 200 شرکت خارجی ( که حدود 60 درصد بازار را در اختیار دارند ) مجوز تاسیس شعبه های مختلف را دارند. در کانادا شرکتهای بیمه متعددی وجود دارند که می توان هر یک از آنها را بر حسب نوع خدمات و پوشش مورد نیاز بیمه ای انتخاب کرد.

شرکتهای مزبور معمولا طیف وسیعی از خدمات بیمه را ارائه می دهند ، در عین حال برخی از شرکتهای بیمه هم هستند که فقط در زمینه های خاصی کار می کنند، مثلا فقط در حوزه بیمه عمر و یا بیمه از کارافتادگی. بدیهی است شرکتهای بیمه اصلی در اکثر شهرهای بزرگ کانادا دارای دفاتر نمایندگی هستند.

 

  اشتغال و کاریابی

در کانادا روال براین است که شرکتهای صنعتی، تجاری و خدماتی بزرگ و مشهور از خدمات آژانس های متخصص در امر کاریابی و نیز خبره در امر جستجو و یافتن نیروی کار مناسب استفاده میکنند که برای آنها کارمندانی چون مدیران اجرایی ، کارمندان حرفه ای ، کارمندان موقت اداری استخدام می کنند. آژانسهای استخدام معمولا باید مجوز لازم را از مسئولین شهری یا ایالتی کسب کرده باشند. برای مثال در انتاریو ، وزارت کار سه نوع مجوز می دهد: نوع اول برای خدمات کارمندیابی است که از کارفرمایان حق الزحمه خود را دریافت می کند. نوع دوم برای خدمات استخدامی است که از جویندگان کار حق الزحمه خود را دریافت می داردو نوع سوم برای خدمات استخدام برای کمک در امور منزل به کار می رود. حق الزحمه این آژانسها برای مشاغل ثابت معمولا معادل سه ماه حقوق ناخالص یا 25 درصد از حقوق ناخالص سالانه است که معمولا توسط کارفرما پرداخت می شود.

 

در کانادا مراکزی برای این امر وجود دارد که در زمینه امور استخدام نیروی کار به فعالیت مشغول است (Human Resource Centers of Canada= HRCC) و با برخورداری از بیش از 400 شعبه و دفتردر سراسر این کشور اقدام به ارائه مشاوره مجانی و به کارگماردن افراد می کنند. واحدهای اطلاعاتی HRCC ، اطلاعاتی جدید در مورد بازار کار به متقاضی کار و اشتغال ارائه می دهند و به آنها کمک می کنند تا مشاغل و فرصت های شغلی مورد درخواست، مهارت های مورد نیاز و نحوه گذراندن دوره های تعلیمات و خدمات مورد نیاز آن مشاغل را برای یافتن کار بیابند.

 

 

مشاغل قراردادی

در کانادا امکان یافتن مشاغل قراردادی بسیار زیاد است و اساسا کارفرمایان ترجیح میدهند که به جهت دور بودن از مسائل اتحادیه های صنفی و شغلی، نیروی انسانی مورد نیاز را بصورت قراردادی و با بهره گیری از خدمات آژانسهای معتبر استخدامی (در واقع از طریق برون سپاری بخش استخدام) تامین و تدارک نمایند . منجمله مشاغلی که استخدام قراردادی در آنها بیشتر رایج است میتوان به مشاغلی چون: مشاغل کامپیوتری، هوافضا و الکترونیک وجود دارد. اضافه مینماید که کارکنان قراردادی معمولا با همان شرایط کارمندان دائم اما با حقوق بیشتر استخدام می شوند. توجه داشته باشید که چنانچه روزی بخواتهید از شغل و کار قراردادی خود جدا شوید باید متوجه عواقب آن از قبیل جریمه و امثالهم باشید و حتی ممکن است با عنایت به نوع مفاد قرارداد استخدامی شما مجبور به بازپرداخت مخارج تغییر مکان ، هزینه ویزا و بلیط نیز بشوید.

مشاغل پاره وقت

مشاغل پاره وقت در بسیاری از صنایع و حرفه ها وجود دارند و در ادارات ، بارها ، مغازه ها، کارخانه ها، کافه ها و رستوران ها رایج هستند. اغلب کارمندان پاره وقت حقوق کمی دریافت می دارند و دستمزدشان معمولا درحدود حداقل میزان حقوق است.

برخی از سایتهای مفید برای بررسی و ارزیـابی وضعیت اشتغال از قرار زیر میباشند:


Corporate Staff builder
Workopolice
Monster
CanadianCareer
Canad Plusjob
Canadian jobbank
Government job

 

از جمله شرکت‌های معروف بیمه در کانادا میتوان به Canada Life, Manu Life, New York Life اشاره کرد.

 

 

اکثر کانادایی ها ، بیمه خود را از طریق دلالان یا کارگزاران و نمایندگان بیمه خریداری می کنند. این قبیل افراد و موسسات معمولا بعلت تماس و ارتباط گسترده و دائمیشان با شرکتهای مختلف بیمه در سطح کشور قادرند شرائط، و قیمتهای رقابتی و بهتری را برای شما اخذ نمایند و لذا صلاح است در تهیه و خرید نوع بیمه مورد نیاز خود از خدمات آنها استفاده کنید (مثل بیمه اتومبیل، بیمه عمر و یا بیمه حوادث، بیمه اموال محل سکونت، بیمه دارائیها و مستغلات و ..)

در همین زمینه پیشنهاد ما این است که حداقل با سه تن از نمایندگان بیمه مشورت کنید، تا روزی برسد که برحسب تجربه بخودی خود برای خود از بین آنها یکی را بعنوان نماینده قابل اطمینان و معتبر انتخاب کنید، و در این مرحله معقولانه این است که منبعد دیگر تمامی بیمه های خود را از او بخرید، و البته این بدین معنی نخواهد بود که دیگر بدنبال کسب نظر و اخذ شرائط از دیگران نباشید، پس باید هوشمندانه عمل نمود، زیرا بهرحال کانادا کشوری مبتنی براقتصاد باز، آزاد و رقابتی است و لذا شرائط روز مرتبا با توجه به مقتضیات مرتبا در حال تغییر و تحول است.

برخی توصیه ها

بهتر است قبل از ورود به کانادا بررسی کنید که آیا خانواده شما ، تحت پوشش بیمه پزشکی قرار می گیرد یا خیر. و بهرحال ضروری است که قبل از ورود به کانادا وضعیت و تکلیف تامین پوشش بیمه ای خود و خانواده تان را مشخص کرده و به سرانجام برسانید.

توصیه بعدی:

به محض ورود به کانادا میبایستی برای کارت بهداشت اقدام کنید. همه اعضای خانواده حتی نوزادان بایستی کارت بهداشت مخصوص خود را داشته باشند.برای در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه ای که زندگی میکنید تماس بگیرید. در بیشتر استانها به محض درخواست کارت بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهای بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک بعد از گذشت سه ماه مشمول استفاده از مزایای کارت میشوید.

تذکر:

کانادا دارای طرح بیمه وابسته به دولت (Medicare) است که مراقبتهای بهداشتی اولیه را به شهروندان ، ساکنان دائم ، و پناهندگان کانادا به صورت رایگان عرضه می کند. در برخی استانها این خدمات رایگان است ( یعنی هزینه آن از محل مالیاتهای عمومی تامین می شود.) و این درحالی است که در سایر استانها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد.

علی رغم امکان برخوردار طرح بیمه پزشکی رایگان یا ارزان ، برخی از مردم از پوششهای بیمه های درمانی خصوصی (شبیه مثلا بیمه های تکمیلی در ایران / و یا وجود قرارداد درمان و خدمات پزشکی جداگانه از طریق شرکت محل استخدام خود با شرکتهای درمانی بیمه ای معتبر) نیز برخوردارند و حق بیمه آنرا خود می پردازند (و یا ممکن است توسط کارفرمای انها به عنوان جزئی از مزایای شغلی آنها منظور و محسوب شده باشد)

چنانچه برخورداری از مراقبتهای بهداشتی رایگان شامل حال شما نمی شود( دربعضی از ایالتها حتی کسانی که واجد شرایط هستند، در سه ماه اول ورودشان به کانادا تحت پوشش خدمات بیمه رایگان قرار نمی گیرند، باید اطمینان حاصل کنید که دارای بیمه درمانی کافی ( حداقل 250000 دلار درسال) هستید. اگر قصد دارید مدت طولانی در کانادا اقامت کنید ، بهتر است قبل از ورود به این کشور تحت معاینات پزشکی کامل ، از جمله معاینه دندان و چشم قرار بگیرید. انجام آنها در کشورهای دیگر احتمالا ارزان تر از کانادا خواهد بود. اگر بلافاصله واجد شرایط لازم برای مراقبتهای بهداشتی نباشید، می توانید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنید


تاريخ درج : 30 ارديبهشت 1390 گروه مقاله : مهاجرت تعداد مشاهده مقاله : 7791 بار

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 

موضوعات مقالات

 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا