مهاجرت سرمايه گذاری کبک

 

این ویزا اجازه مهاجرت به کانادا را از طریق سرمایه گذاری در استان کبک در صورتی که شرایط لازم برای اخذ آن را داشته باشید به شما و همراهانتان می دهد.
پس از تغییرات مثبت قانون مهاجرت کبک در ارتباط با سرمایه گذاران که در تاریخ 30 جولای 2008 به تصویب رسید، مهاجران از این طریق در صورتی که همه شرایط زیر را دارا باشند می توانند برای اخذ ویزا اقدام کنند:


1)  در صورتی که میزان دارایی های منقول و غیرمنقول شما و همسرتان بالغ بر 1600000 دلار کاناداست.
2)   در صورتی که در 5 سال گذشته، حداقل 2 سال به مدیریت تمام وقت و یا نیمه وقت و کنترل تجارتی قانونی در زمینه های کشاورزی، صنعت و یا تجارت در بخش خصوصی، دولتی و یا سازمانهای بین المللی اشتغال داشته اید.
3)   سرمایه گذاری 800000 دلار کانادا، به نفع دولت کبک در یکی از موسسات شناخته شده دولتی که پس از 5 سال اصل مبلغ بدون سود به شخص بازگردانده می شود.
این امکان نیز وجود دارد که با پرداخت مبلغ 180000 دلار به بانک براساس توافق جداگانه، مبلغ 800000 دلار را به صورت وام 5 ساله به منظور تامین شرایط بالا دریافت نمائید. در این صورت مبلغ واریزی به عنوان سود و کارمزد وام پنج ساله پرداختی محاسبه شده و به متقاضی بازگردانده نمی شود. بانک پس از دوره 5 ساله رقم 400000 دلار را به حساب خود بازمی گرداند.


تعدادی از ویژگیهای جالب روش سرمایه گذاری به صورت زیر است:
-    سرمایه گذار محدودیتی در خصوص نوع تجارت در کانادا ندارد و هیچگونه محدودیت سنی و یا الزامی به دانستن زبان انگلیسی و یا فرانسه نیست.
-    سرمایه ها توسط اراضی و ایالات شرکت کننده در این برنامه تضمین می شود.
-    ایالات یا اراضی این سرمایه را، در طی 5 سال در اختیار دارند.
-    سرمایه دار ارشد شرکت اگر هرگز مالک تجارت شخصی نبوده ولی دارای سرمایه خالص 1600000 دلار کانادائی است دارای صلاحیت و پذیرش از  این طریق می باشد.
-    هنگام محاسبه دارایی خالص شخص، دارایی همسر نیز می تواند شامل شود.

لازم به ذکر است که مهاجر سرمایه گذار کبک الزامی به زندگی، کار و یا راه اندازی تجارت در این استان ندارد و در عین حال اقامت دائم غیر مشروط  برای خود، همسر  و فرزندان زیر 22 سال دریافت خواهد کرد.

خدمات ویژه ی سازمان مهاجرتی Target Group:


•کلیه ی موارد از جمله آماده سازی مصاحبه و پکیجهای مربوطه توسط تیم مجرب ما تهیه شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.


•با انتخاب گزینه ی دریافت وام از موسسه مالی کانادایی سازمان مهاجرتی Target Group نیز خدمات مالی ویژه ای را در اینصورت به شما ارائه میدهد. (در این خصوص با دفتر تورنتو تماس حاصل نمایید)


•بدرقه ی فرودگاهی در کانادا


•تورهای تفریحی و اکتشافی در شهر مونتریال و تورنتو


نکات مهم در این برنامه:


•دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه الزامی نیست. درصورت عدم تسلط به یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسه شما میتوانید با پرداخت هزینه ی کمی از خدمات مترجم استفاده نمایید.


•در این برنامه هیچگونه شرط مهاجرتی برای متقاضی و خانواده او وجود نخواهد داشت.


•اولین ورود متقاضی و خانواده ی وی ( پس از دریافت ویزای مهاجرت کانادا) میبایست به یکی از شهرهای کبک باشد.


•متقاضی و خانواده ی وی پس از ورود به کبک در صورت عدم تمایل به ادامه ی زندگی در استان کبک میتوانند شهر و استان خود را آزادانه تغییر دهند. ( بر اساس قانون منشور آزادیهای کانادا)


پرسش و پاسخ در این برنامه:


آیا میتوان از دارایی های پدر و مادر و فرزندان نیز به عنوان دارایی متقاضی اصلی استفاده نمود؟
خیر

آیا اموالی که بصورت ارثیه به متقاضی اصلی و همسر رسیده باشند جزو اموال و دارایی در این برنامه منظور میگردد؟


بله – در اینصورت مدارک مستدل از جمله رای دادگاه دال بر سهم الارث طبق قوانین کشور مورد اقامت فرد متقاضی مورد نیاز میباشد.

 

آیا اموالی که بصورت هدیه (Donation) به متقاضی اصلی یا همسر داده شده میتواند بعنوان بخشی از دارایی آنها در این برنامه منظور گردد؟

بله – مشروط بر اینکه از تاریخ اهدای آن حد اقل 6 ماه گذشته باشد. در این صورت بهتر است با ارائه ی مدارک مستدل نسبت خویشاوندی اهدا کننده با متقاضی یا همسر مشخص گردد.

 

آیا مکان مصاحبه ی متقاضی قطعاً در کانادا خواهد بود؟


تعیین مکان مصاحبه ی متقاضی توسط اداره ی مهاجرت کانادا صورت میگیرد. از آنجا که این تصمیم گیری به عهده ی وکیل پرونده نمیباشد لذا مکان مصاحبه قطعاً در کانادا نخواهد بود ولی وکیل یا نماینده ی متقاضی میتواند تا قبل از اعلام تاریخ دقیق مصاحبه درخواستی را مبنی بر تمایل متقاضی برای شرکت در مصاحبه در مونتریال , کانادا به اداره ی مهاجرت ارسال نماید. ولی این بدین معنا نیست که با این درخواست یقیناً موافقت میشود.

آیا انجام سفر تحقیقاتی 5 یا 7 روزه بخش الزامی در این برنامه میباشد؟


خیر – همانطور که در سئوال قبلی به محل مصاحبه اشاره شد از آنجائیکه محل مصاحبه بنا به تصمیم اداره ی مهاجرت کانادا متفاوت میباشد در نتیجه سفر تحقیقاتی در کانادا نیز یکی از موارد الزامی این برنامه نمیباشد. ولی پیشنهاد میشود متقاضیانی که مصاحبه ی آنها در مونتریال, کانادا است, چند روزی را به گشت اکتشافی در مراکز عمومی همچون دانشگاه, بیمارستان شهر, مدرسه, ملاقات با فروشنده ی اتومبیل, ملاقات با فروشنده ی ملک داشته باشند و این تجربیات را در روز مصاحبه با افسر مهاجرت در میان بگذارند.

آیا فرزند متقاضی در این درخواست قرار میگیرد؟


بله چنانچه فرزند وابسته ی متقاضی زیر سن 22 سال باشد همچنان در درخواست مهاجرت وی قرار میگیرد. چنانچه فرزند وابسته بالای سن 22 سال باشد و تا قبل از سن 22 سالگی در حال تحصیل بوده و هنوز ازدواج نکرده باشد (با رعایت هر دو مورد) در اینصورت نیز در درخواست متقاضی اصلی (والدین خود) قرار میگیرد.

آیا فرزند متقاضی که 20 ساله است و در کشور مالزی مشغول به تحصیل است در این درخواست قرار میگیرد؟


بله- مادامی که فرزند از تعریف وابستگی خارج نشده باشد در این پرونده قرار میگیرد و کشور مورد اقامت فرزند در هنگام ارائه ی درخواست مد نظر نمیباشد. در این حالت این فرزند وابسته میبایست تا زمان صدور ویزای مهاجرت برای والدین وی (آخرین مرحله درخواست) همچنان درحال تحصیل باقی بماند و ازدواج نکرده باشد. در صورت اتمام تحصیلات و یا ازدواج از پرونده ی مهاجرتی متقاضی اصلی خارج میگردد.

آیا میتوان برای فرزند وابسته ی متقاضی که در کشور دیگری در حال تحصیل میباشد درخواست ویزای توریستی نمود؟


بله- قانونی دال بر عدم ارسال این درخواست وجود ندارد ولی بهتر است با وکیل پرونده ی خود در این زمینه مشورت کنید که بهترین زمان برای ارائه ی این درخواست چه زمانی است.

زمان پرداخت مبلغ سرمایه گذاری چه هنگامیست؟


پس از قبولی در مصاحبه , متقاضی موظف است ظرف مدتی که از سوی اداره ی مهاجرت کانادا تعیین میگردد (معمولاً 120 روز) مبلغ سرمایه گذاری را تهیه کند.

آیا میتوان این مبلغ را پس از مهلت تعیین شده ی فوق نیز پرداخت کرد؟
خیر

آیا مبلغ سرمایه گذاری 800 هزار دلار کانادا به وکیل پرونده پرداخت میگردد؟


خیر- این مبلغ مستقیماً از سوی متقاضی به دولت کانادا پرداخت میگردد و دولت کانادا بابت آن "رسید دریافت وجه 800 هزار دلاری" برای متقاضی صادر میکند. صدور این رسید حتی در صورت انتخاب گزینه ی دریافت تسهیلات وام بانکی کانادایی نیز صورت میگیرد.

 

آیا مبلغ 800 هزار دلار کانادا به متقاضی بازگردانده خواهد شد؟ ظرف چه مدت؟


بله - این مبلغ ظرف پنج سال از تاریخ دریافت مبلغ توسط دولت کانادا + 90 روز به متقاضی بازگردانده خواهد شد. 90 روز باقیمانده در پایان پنج سال برای امور اداری در نظر گرفته میشود.

 

آیا دولت کانادا بازگشت 800 هزار دلار کانادا را ضمانت میکند؟
بله

در صورتیکه متقاضی نتواند مبلغ 800 هزار دلار کانادا را تهیه کند چه راه دیگری وجود دارد؟


در این صورت متقاضی میتواند از تسهیلات وام بانک کانادایی که تحت نظر اداره ی مهاجرت کانادا فعالیت میکنند استفاده کند و از خدمات وام بهره گیرد.

در صورت استفاده از گزینه ی استفاده از تسهیلات وام بانکی , آیا مبلغ 180 هزار دلار کانادا به متقاضی بازگردانده خواهد شد؟
خیر

آیا متقاضی میتواند برای تهیه ی مبلغ (مبالغ) فوق پس از قبولی در مصاحبه اموالی را که در اختیار دارد را بفروش برسانند؟
بله

آیا فروش این اموال تا قبل از مصاحبه برای تهیه ی مبلغ وام امکان پذیر است؟


مادامی که فروش این اموال سرمایه ی اصلی متقاضی یا همسر را از مبلغ مورد نیاز این برنامه (یک میلیاردو ششصد میلیون تومان) کمتر نکند این امر میسر است.

 

آیا پس از مهاجرت متقاضی و خانواده ی وی احداث یک بیزینس در کانادا الزامی میباشد؟


خیر – در این برنامه هیچگونه شرطی برای کار آفرینی برای متقاضی وجود ندارد. احداث بیزینس و برداشتن شرط مهاجرتی مربوط به برنامه های "خویش فرما" میباشد. برای کسب اطلاعات در این زمینه به منوی سرویسهای ما , بخش "خویش فرما" مراجعه نمایید.

آیا داشتن دوستان و آشنایان در استانهای دیگر غیر از استان مورد نظر تحت این برنامه (استان کبک / دولت مرکزی یا فدرال) امتیازی برای متقاضی اصلی منظور میکند؟


خیر – دوستان و آشنایان هیچگونه امتیازی برای متقاضیان این برنامه نخواهند داشت.

 

آیا داشتن خویشاوندانی که نسبت بسیار نزدیکی نیز با متقاضی اصلی ندارند (بطور مثال دختر خاله ی عمو ی همسر) و در همان استان مورد نظر تحت این برنامه زندگی میکنند (استان کبک یا فدرال) برای متقاضی اصلی امتیازی محسوب میشوند؟

خیر- فقط داشتن اقوام و خویشاوندان با نسبت فامیلی نزدیک و تنها در صورتیکه در استان مورد درخواست متقاضی باشد, امتیاز بهمراه خواهند داشت.

 

آیا دانستن زبان فرانسه در این برنامه الزامی است؟


خیر- متقاضی در روز مصاحبه میتواند از سرویس مترجم استفاده نمایید.

 

آیا دانستن زبان فرانسه برای زندگی در استان کبک الزامی است؟


با اینکه بسیاری از مهاجران قبل از مهاجرت به کانادا چنین میپندارند که در کبک تنها زبان محاوره , فرانسه میباشد همین موضوع بسیاری از افراد واجد شرایط را از مهاجرت به این استان منع میکند , باید گفت که در استان کبک هر دو زبان انگلیسی و فرانسه بصورت رسمی صحبت میشود. بطور مثال چنانچه شما از قصد استفاده از خدمات ادارات دولتی همچون اداره ی بهداشت و درمان کبک, اداره ی مالیات, بیمارستان و یا مراکز دولتی دیگر را دارید و تنها قادرید به زبان انگلیسی صحبت کنید, فرد متصدی موظف است با شما به همین زبان محاوره کند.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص استفاده از تسهیلات مالی ویژه که در صورت استفاده از وام بانکی برای متقاضی فراهم میگردد با دفتر ما در تهران یا تورنتو تماس بگیرید.

 با ما تماس بگیرید


 

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا