استان اُنتاریو

برنامه مهاجرت استانی اُنتاریو که Opportunities Ontario نامیده می‌شود یک برنامه مهاجرتی کارفرما محور است که به ایالت اُنتاریو اجازه می‌دهد متخصصان و نیروهای ماهر واجد شرایط را انتخاب و از این طریق زمینه مهاجرت آنها را به کانادا فراهم نماید. این برنامه به کارفرماهای اُنتاریو کمک می‌کند تا بتوانند نیروهای متخصص مورد نیازی را که نتوانسته‌اند در بازار کار اُنتاریو بیابند، استخدام نمایند. متقاضیانی که تمام شرایط این برنامه مهاجرتی را احراز کنند، گواهینامه گزینش استانی اُنتاریو را دریافت می‌کنند که فرایند بررسی پرونده مهاجرتی ایشان را در اداره شهروندی و مهاجرت کانادا تسریع می‌کند.
این برنامه مهاجرتی از دو گروه به شرح زیر تشکیل شده است:

 
 
 

گروه عمومی
گروه عمومی برنامه مهاجرت استانی اُنتاریو این امکان را در اختیار کارفرمایان واجد شرایط اُنتاریو قرار می‌دهد که کارگران خارجی را به استخدام خود درآورند. متقاضی برای اینکه واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشد باید یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط در انتاریو دریافت کرده باشد. شغل پیشنهادی باید تخصصی (شغلی با نوع و سطح مهارت 0، A، یا B در ) بوده و در مرحله Pre-screen به تایید رسیده باشد. متقاضی همچنین باید:

 • حداقل دو سال تجربه کار در شغل پیشنهادی ، که در پنج سال گذشته کسب شده است، داشته باشد؛
 • در صورت لزوم گواهینامه یا مجوز مورد نیاز جهت کار در شغل مورد نظر در انتاریو را داشته باشد؛
 • فرم Employer Pre-Screen Approved Position، به همراه بسته اقدام برای مهاجرت استانی، را از طرف کارفرما دریافت کرده باشد؛
 • میزان حقوق پیشنهادی در حد و حدود دستمزدی باشد که بازار در حال حاضر به کسانی که در شغل مذکور کار می‌کنند، پرداخت می‌کند؛ و
 • وضعیت اقامتش در کانادا قانونی باشد (اگر از داخل کانادا تقاضای خود را ارسال می‌کند).
 
 
گروه دانشجویان خارجی
این گروه مهاجرتی به دو شاخه فارغ التحصیلان نیازمند به پیشنهاد کار و فارغ التحصیلان برنامه های PhD که برای اقدام به مهاجرت نیازی به داشتن پیشنهاد کار ندارند تقسیم می شود
فارغ التحصیلانی که لازم است پیشنهاد کار داشته باشند: این شاخه از گروه دانشجویان خارجی این امکان را در اختیار کارفرماهای واجد شرایط اُنتاریو قرار می‌دهد که دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل یا در آستانه فارغ‌التحصیلی از کالج‌ها و دانشگاه‌های واجد شرایط کانادا را استخدام کنند. دانشجوی مذکور برای اینکه بتواند تحت این گروه مهاجرتی اقدام کند باید:
 • یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط در اُنتاریو داشته باشد. شغل پیشنهادی باید در فهرست NOC، شغلی با نوع یا سطح مهارت 0، A، یا B تعریف شده باشد و لازم نیست که حتما با رشته تحصیلی دانشجو مرتبط باشد؛
 • فرم Employer Pre-Screen Approved Position، به همراه بسته اقدام برای مهاجرت استانی، را از طرف کارفرما دریافت کرده باشد؛ و
 • وضعیت اقامتش در کانادا قانونی باشد (اگر از داخل کانادا تقاضای خود را ارسال می‌کند).
فارغ التحصیلان و دانشجویان PhD دانشگاههای انتاریو: براساس این شاخه جدید کسانی که از یک برنامه PhD در یکی از دانشگاههای واجد شرایط اُنتاریو فارغ التحصیل شده یا در آستانه فارغ التحصیلی باشند می‌توانند بدون نیاز به داشتن پیشنهاد کار برای کسب ویزای اقامت دائم و مهاجرت به کانادا اقدام کنند.
واجدین شرایط اقدام تحت این شاخه جدید مهاجرتی عبارتند از:
 • کسانی که به عنوان دانشجوی خارجی از یکی از دانشگاههای واجد شرایط اُنتاریو فارغ التحصیل شده و درجه دکتری گرفته‌اند (نباید بیش از دو سال از فا رغ التحصیلی متقاضی سپری شده باشد)؛
   
 • افرادی که تمام نیازمندیهای یک برنامه PhD در دانشگاههای فوق الذکر را برآورده ساخته و منتظر دریافت مدرک دکتری خود هستند (مثلا تمام واحدهای درسی مورد نیاز را گذرانده و از تز خود نیز دفاع کرده‌اند - این افراد باید حداقل دوسال از یک برنامه PhD را با موفقیت پشت سرگذاشته باشند)؛
   
متقاضیان این برنامه جدید مهاجرتی می‌توانند از داخل کانادا یا خارج از کانادا اقدام کنند ولی کسانی که قصد دارند از داخل کانادا اقدام کنند باید وضعیت اقامتشان در کانادا قانونی باشد (ویزای دانشجویی یا ویزای کار دارای اعتبار داشته باشند).
توجه: دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع فوق لیسانس دانشگاههای انتاریو نیز امکان اقدام برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا را دارا هستند. جزییات بیشتر را می توانید اینجا مطالعه کنید.

 
کارفرمای واجد شرایط در اُنتاریو
متقاضیانی که قصد دارند با استفاده از برنامه مهاجرت استانی انتاریو نامزد دریافت ویزای اقامت دائم کانادا شوند باید پیشنهاد تمام وقت و دائمی را از یک کارفرمای واجد شرایط در انتاریو دریافت کنند. کارفرمای واجد شرایط در اینجا شرکتی است که در ناحیه تورنتوی بزرگ (GTA) یا خارج از این ناحیه واقع شده و شرایط زیر را احراز کند:
حداقل سه سال سابقه کار و فعالیت داشته باشد؛
 
درآمد سال گذشته شرکت اگر در ناحیه تورنتو بزرگ واقع شده است حداقل 1,000,000 دلار کانادا و اگر در خارج از ناحیه تورنتو بزرگ واقع شده است حداقل 500,000 دلار کانادا باشد؛ و
 
اگر در ناحیه تورنتو بزرگ واقع شده است حداقل پنج کارمند تمام وقت و اگر در خارج از ناحیه تورنتو بزرگ واقع شده است حداقل سه کارمند دائم تمام وقت در شرکت مشغول به کار باشند.
 
 

اُنتاریو در یک نگاه

اُنتاریو
 
مساحتی معادل 1,076,395 کیلومتر مربع دارد و در شرق با ایالت کِبک و در غرب با مانیتوبا هم مرز است. اُنتاریو پس از کِبک دومین ایالت بزرگ کانادا به لحاظ وسعت است و با جمعیتی بالغ بر 13/5 میلیون نفر، پرجمعیت ترین ایالت کانادا محسوب می‌گردد. تورنتو، مرکز اُنتاریو، بزرگترین شهر کاناداست و اُتاوا، پایتخت کانادا، در جنوب شرقی ایالت اُنتاریو قرار دارد.
جمعیت فراوان، منابع غنی، و موقعیت استراتژیک موجب پدید آمدن یکی از بزرگترین اقتصادهای ایالتی کانادا در اُنتاریو شده است که در تولید حدود 40 درصد تولید ناخالص کشور سهیم است. اُنتاریو با حدود 250,000 دریاچه بزرگ و کوچک و بیش از 100,000 کیلومتر رودخانه، ایالتی غنی در تولید انرژی برق است. صنایع تولیدی از مهمترین‌ و اصلی‌ترین صنایع ایالت بوده و در حدود 50 درصد محصولات صنعتی کانادا در اُنتاریو تولید می‌شود. محصولات مهم عبارتند از وسایل نقلیه موتوری، آهن، فولاد، لوازم خانگی برقی، ماشین آلات، محصولات شیمیایی، مواد غذایی، و کاغذ. صنعت اتومبیل ایالت تولید کننده یک‌سوم کل صادرات کاناداست. اُنتاریو همچنین نقش مهم و موثری در معدن (به خصوص نیکل، طلا، نقره، پلاتینیوم، آهن، فولاد، اورانیوم، روی، و مس)، تولید محصولات مرتبط با جنگل و چوب (مهمتر از همه صنایع کاغذ و تولید خمیرکاغذ)، گردشگری، و فناوری اطلااعات ایفا می‌کند.
کشاورزی و صنایع مرتبط نیز د راقتصاد ایالت مهم بوده و اُنتاریو تولید کننده پیشرو کشور در تولید مرغ و تخم مرغ، محصولات لبنی، گاو و گوسفند، سبزیجات، میوه، ذرت، تنباکو، دانه‌های روغنی و گل‌های تزیینی محسوب می‌شود.
تورنتو، مرکز ایالت، با بیش از 4/7 میلیون نفر جمعیت پرجمعیت ترین شهر کشور است. تورنتو ناحیه بیزنسی و مالی مهمی بوده و بازار سهام آن به لحاظ حجم معاملات انجام گرفته، دومین، و به لحاظ ارزش معاملات، سومین بازار بزرگ سهام قاره امریکاست. تورنتو یکی از امن‌ترین شهرهای دنیاست با توجه به اینکه حدود 40 درصد جمعیت شهر در خارج از آن متولد شده اند می‌توان آن را یکی از بین‌المللی‌ترین شهرهای دنیا نیز محسوب کرد.
آب و هوای اُنتاریو در مناطق مختلف ایالت متفاوت بوده و از آب و هوای متاثر از قطب در شمالی‌ترین ناحیه ایالت تا آب و هوای مرطوب و معتدل قاره‌ای در جنوب را در بر می‌گیرد. زمستان‌ها در تمام مناطق ایالت طولانی، سرد، و با بارش برف فراوان همراه است، اما اُنتاریوی جنوبی در مقایسه با مناطق شمالی ایالت از زمستان‌های کوتاهتر و ملایم‌تری برخوردار است. جنوب اُنتاریو تابستان‌های مرطوب و گرم دارد.
 

 
پایتخت تورنتو 
مساحت کل 1,076,395 کیلومتر مربع 
 
جمعیت کل حدود سیزده و نیم میلیون نفر (برآورد سال 2009)
زبان رسمی انگلیسی
 
بزرگترین شهر تورنتو
 

 
تاریخ پیوستن به کنفدراسیون
 ( پیوستن به کشور کانادا)
اول ژوئیه سال 1867 میلادی
حزب حاکم حزب لیبرال
 
مالیات فروش (مالیات ایالتی) 8 درصد
 
منابع طبیعی درختان و منابع جنگلی، نیکل، طلا، نقره، پلاتینیوم، آهن، فولاد، اورانیوم، روی، و مس
صنعت
صنایع تولیدی (به خصوص تولید قطعات خودرو)، تولید انرژی برق با استفاده از نیروی آب، گردشگری، جنگلداری و صنایع مرتبط، الوار و محصولات چوبی، فرآوری مواد غذایی، فناوری اطلاعات، و صنایع خدماتی
کشاورزی اُنتاریو یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشت مرغ و تخم مرغ، محصولات لبنی، گوشت قرمز، میوه، ذرت، تنباکو، دانه‌های روغنی از جمله سویا، و گل‌های تزیینی کاناداست.
آب و هوا
آب و هوای مرطوب قاره ای در جنوب و آب و هوای متاثر از قطب در نواحی شمالی ایالت.   
وب سایت www.ontario.ca
 
 
 

 

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا