سرمایه‌گذاران

 
برای اینکه بتوانید به عنوان یک مهاجر سرمایه گذار ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، باید شرایط زیر را احراز نمایید:
  • دارا بودن حداقل 2 سال سابقه کار تجاری ( این سابقه کار می تواند به شکل اداره حداقل 5 کارمند یا کارگر تمام وقت برای یک مدت حداقل 2 ساله در طی 5 سال پیش از اقدام به مهاجرت، مدیریت بیزنسی مورد تایید به مدت حد اقل 2 سال در طی دوره 5 ساله پیش از اقدام به مهاجرت، و یا ترکیبی از این دو باشد).
  • داشتن دارایی خالص (منقول و غیر منقول) به میزان حداقل 1,600,000 دلار کانادا (به تنهایی و یا در جمع با دارایی همسر همراه‌) که به صورت قانونی کسب شده است و تمایل به سرمایه‌گذاری 800,000 دلار از این دارایی در کانادا. این مبلغ به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا قرار می گیرد و دولت کانادا برگشت اصل پول به سرمایه گذار را پس از دوره 5 ساله تضمین می کند. (امکان استفاده از تسهیلات سرمایه‌گذاری معتبر برای فراهم کردن مبلغ سرمایه‌گذاری وجود دارد.
  • پول و سرمایه کافی برای تامین مخارج زندگی در کانادا و حمایت از خود و خانواده خود پس از ورود  به کانادا، در اختیار دارید.
  • کسب حداقل 35 امتیاز بر اساس سیستم امتیازدهی و گزینش مهاجران تجاری
  • قبولی در معاینات پزشکی و تحقیقات امنیتی
 
در حقیقت برای سرمایه گذاری در کانادا روش های مختلفی وجود دارد. بعضی از این روش ها بسیار پر ریسک هستند ولی در مقابل احتمال سودآوری آنها بیشتر است. در مقابل برخی از این روش های بسیار کم ریسک و به نسبت کم سود هستند. شاید معروف ترین روش سرمایه گذاری کم ریسک GIC یا “گواهی سرمایه گذاری تضمینی” باشد که نام کامل آن به زبان انگلیسی Guaranteed Investment Certificate است. در این روش حفظ اصل سرمایه شما از سوی مؤسسه مالی Financial Institute تضمین می شود. منظور از مؤسسه مالی بانک، تعاونی های سرمایه گذاری Credit Unions و یا سایر مؤسساتی است که قانونی در زمینه سرمایه گذاری فعالیت دارند (نظیر Manulife، Sun Life و Edward Jones)
 
گواهی های سرمایه گذاری تضمینی انواع مختلفی دارند. می توان این گواهی ها را براساس ویژگی های زیر دسته بندی کرد.
 
1.دوره گواهی: GICها ممکن است چندماهه تا چند ساله باشند. معمولا هر چقدر طول دوره گواهی بیشتر باشد، سود آن هم بیشتر است.
2.وضعیت گواهی در پایان دوره: وقتی که دوره گواهی به سر می رسد Maturity ممکن است پول آن آزاد شود و به حساب بانکی تان ریخته شود، به طور خودکار به یک گواهی دیگر تبدیل شود، یا گزینه دیگری در اختیارتان قرار داده شود.
3.نحوه پرداخت سود: پرداخت ماهیانه، شش ماه یک بار، سالیانه، یا در پایان دوره از جمله روش های مرسوم در پرداخت سود است. معمولاً اگر سود گواهی در پایان آن پرداخت شود و شما زودتر از پایان دوره گواهی را نقد کنید، سودی دریافت نخواهید کرد. حتی ممکن است در چنین شرایطی جریمه هم بشوید.
4.واریز سود: بسته به نوع گواهی ممکن است سود آن مجدد به یک گواهی دیگر تبدیل شود یا به حسابتان ریخته شود یا به شکل دیگری در اختیارتان قرار بگیرد.

5.محاسبه سود: ممکن است سود ثابت باشد (مثلاً سالی ۳ درصد) یا آنکه متغیر باشد. سود متغیر ممکن است براساس شاخص های بازار مثل S&P/TSX محاسبه شود یا بهره پایه بانکها Prime Rate. سود به هر شکلی که محاسبه شود، منفی نخواهد بود. به عبارت دیگر اصل سرمایه شما همیشه حفظ می شود (در سایر روش های سرمایه گذاری بجز حساب های پس انداز بانکی معمولاً چنین تضمینی وجود ندارد).

6.ویژگی های ابتکاری: بعید نیست بعضی از مؤسسات مالی برای جلب سرمایه گذاران ویژگی های ابتکاری دیگری به GIC های خود اضافه کنند (مثلا تبدیل GIC به اوراق قرضه Bonds یا سهام یک شرکت خاص در پایان دوره).
نظر به اینکه مؤسسات مالی در تعریف خدمات خود دستشان باز است، ممکن است ویژگی هایی به این نوع گواهی ها اضافه کنند که در بالا معرفی نشده است. هنگام خریداری GIC لازم است همه موارد فوق را به دقت بررسی کنید و گزینه ای را انتخاب نمایید که با شرایط شخصی شما و سرمایه ای که در اختیار دارید سازگاری داشته باشد. خیلی از بانک ها و مؤسسات مالی ابزاری را به صورت آنلاین در اختیار شما می گذارند که بتوانید GIC مناسب شرایط خود را خریداری فرمایید. برای مثال بد نیست به دو لینک زیر مراجعه فرمایید:
 

بدیهی است همواره می توانید برای خرید این نوع محصولات مستقیماً با بانک ها یا سایر مؤسسات مالی تماس بگیرید و از نظرات متخصصان آنها در زمینه سرمایه گذاری Investment Advisors بهره ببرید. در کنار این مؤسسات افرادی با عنوان بروکر Broker نیز فعالیت دارند که می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. فقط دقت بفرمایید که در کانادا برای ارائه راهکار در زمینه سرمایه گذاری باید مجوز دریافت کرد. به عبارت دیگر هر کسی اجازه ندارد شما را در زمینه سرمایه گذاری راهنمایی کند (بدیهی است این محدودیت شامل راهنمایی رایگان نمی شود).
معمولاً GICها از ۵۰۰ دلار به بالا قابل خرید هستند. یعنی با داشتن حداقل ۵۰۰ دلار می توانید GIC بخرید. داشتن GIC در کنار سود ولو مختصر آن، تا حدودی نشان دهنده ثبات اقتصادی شماست و اعتبار شما را نزد بانک ها، مؤسسات مالی و ادارات دولتی (نظیر اداره مهاجرت) افزایش می دهد. بنابراین اگر پولی اندوخته دارید بد نیست بخشی از آن را به GIC تبدیل کنید (بجای نگاه داشتن در حساب جاری Chequing Account).
احتمالاً متوجه شده اید که این نوع سرمایه گذاری بسیار شبیه سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بخصوص بلند مدت نزد بانک های ایرانی است. منتها پیچیدگی GIC به مراتب بیشتر است و باید هنگام خرید آن دقت لازم به عمل آید.
 
 
 

 

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا