کانادا

 

 

در باره کانادا

کانادا با جمعیتی در حدود تنها  ٣١ میلیون نفر بزرگترین کشور در مقیاس جغرافیایی در نیمکره غربی می باشد . نوع حکومت ین کشور، حکومت سلطنتی همراه با دموکراسی پارلمانی است. ین کشور شامل ١٠ استان و ٣ قلمرو حکومتی است. شهرهای تورنتو با ٤ میلون نفر، مونتریال با ٣ میلیون نفر و ونکوور با ٢ میلیون نفر جمعیت از بزرگترین شهرهای ین کشور می باشند.
 

کانادا کشوری نوپا و پویاست و تسهیلات جهت مهاجرت افراد به این کشور بعنوان پایه و اساس رشد اقتصادی این کشور تلقی می گردد. سیاست مرسوم و رایج حکومت حاضر بر کانادا گردآوری ملیتهای مختلف با سنن و آداب ، آیین و رسوم و فرهنگهای متفاوت می باشد. شما و خانواده تان بعنوان یک مقیم دائم کانادا میتوانید در آبادانی و پیشرفت این کشور بعنوان موفق ترین قطب اقتصادی دنیا بهمراه همسایه جنوبی آن، ایالات متحده آمریکا سهیم باشید. در حقیقت، موقعیت ارزشمند کنونی کاناد، باعث شهرت این کشور، بعنوان عضو معتبر اقتصادی گروه هشت و عاملی تاثیرگذار در تمامی جنبه ها در دنیا گشته است.
کانادا سرزمین فرصتها و موقعیتهاست و وفور دستاوردهای چشمگیر اقتصادی، موقعیتهای مطمئن و ارزشمند جهت اشتغال و یا ادامه تحصیل، سیستم بهداشتی و درمانی معتبر و شناخته شده در تمامی دنیا، حمیتهای مالی پس از بازنشستگی، سرزمینهای بکر و پهناور، هوای پاکیزه و ذخائر نامحدود آب از عوامل موثر در معرفی ین کشور به عنوان مکانی امن و مطلوب جهت اسکان و اقامت می باشند.
آینده روشن خود را از هم اکنون پذیرا شوید و میراث و دستاوردهای اجدادی خود را به مکانی انتقال دهید که میتوانید آنرا، کانادا، خانه دوم خود بخوانید.

 

تاریخ تاسیس کانادا

در سال 1534 میلادی ، جاکوز کارتیر Jacques Cartier به سرزمینی که امروز کانادا نامیده میشود وارد شد وبنام فرانسیس اول ، پادشاه   فرانسه ، مدعی مالکیت آن گردید اما ثروتی که انتظار داشت از این سرزمین بدست آورد ، بسادگی قابل تحصیل نبود بنا براین به فرانسه بازگشت.

فرانسوی ها هفتاد سال بعد مجددا به کانادا بازگشتند  و این بار در کانادا ماندند . محل اقامت آنان مناطق اطراف کبک کنونی بود.

در سال 1760 با سقوط Montréal بوسیله انگلیسی ها ، حکومت فرانسویان بر کانادا پایان گرفت . نگلیسی ها به سرعت حکومتی را بر پا داشتند و Montréal را به عنوان پایتخت انتخاب کردند . در سال 1783 با قرارداد پاریس مرز مشترک کانادا و آمریکا تعیین گردید، خط مرزی     تعیین شده از آتلانتیک تا Lake of the Woods کشیده می شد .

کنفرانس شارلوت تاون : کنفرانسی که در سپتامبر 1864 در شارلوت تاون ( مرکز ایالت پرنس ادوارد آیلند ) با شرکت نمایندگان  ایالت های کانادا، پرنس ادوارد آیلند ، نوااسکشا و نیوبرونزویک تشکیل گردید . اساس بوجود آمدن کانادا ( به صورتی که اکنون    وجود دارد )  را بنیاد گذارد .

هیات های نمایندگی شرکت کننده در کنفرانس موافقت کردند که فدراسیونی از ایالت های کانادا و سواحل شرقی ( نوااسکشا – پرنس ادوارد آیلند و نیوفاوندلند ) بهترین حالتی است که منافع همگی را تامین خواهد کرد . بنابراین پس از دومین کنفرانس که در اکتبر 1864 در کبک برگزار کردند، برای کسب نتیجه قطعی و تعیین جزییات در سال 1866 در لندن (  انگلستان ) گرد هم آمدند .

در این گردهمائی مقرر شد که کنترل مسائل دفاعی ، بازرگانی و سایر مواردی که به منافع ملی مربوط است به عهده دولت فدرال باشد و دولت های ایالتی قدرت رسیدگی و کنترل مسائل و مطالب محلی خود نظیر راه ها ، آموزش و غیره را داشته باشند .

دولت انگلستان از این موافقت نامه استقبال کرد و در مارس 1867 قانونی جهت انجام این کار تصویب نمود که " قانون شمال آمریکای شمالی       " یا British North America Act نامیده شد .

در اول جولای 1867 چهار ایالت نوااسکشا ، نیوبرونزویک ، آنتاریو ( که قبلا Canada West نامیده می شد ) و  کبک    که قبلا Canada East نامیده می شد ) بر اساس توافق انجام شده  قانون مزبور متحد شده و " حکومت کانادا " را تاسیس کردند و   جان  مک دونالد (John A. MacDonald) بعنوان اولین نخست وزیر انتخاب شد.

 

جغرافیای کانادا:
محل و حدود: کانادا در شمال آمریکای شمالی واقع شده و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی ، از شرق به اقیانوس اطلس ، از غرب به اقیانوس کبیر  و ایالات متحده آمریکا (آلاسکا) و از جنوب به ایالات متحده آمریکا محدود می شود .

 

استانهای کانادا


كبک


شهر كبك با سبك شهرنشينی خود و نيز سطح زندگی كه بيشتر روستائی است، اين امكان را برای همه طيف خانواده ها و افراد فراهم ميكند كه بسهولت خود را با اين استان زيبا وفق دهند. زيبائی منحصر بفرد استان كبك مملو از بهترينهای محيطی پاكيزه و ايمن است كه در هيچ جای ديگری در آمريكای شمالی نظير ندارد. استان كبك پراز فضای باز بوده از ديدگاه محيط زيست بينهايت آگاه و دارای برنامه های بيشماری برای هوای سالم است. عاشقان طبيعت ميتوانند هر ساله در فصول بهار و پائيز مناظر بيشماری را در مناطق حيوانات وحشی و پاركها مشاهده نمايند. كبك از نظر اقتصادی مقام خاصی دارد زيرا در سال 2004 تنها در بخش جهانگردی 38000 شغل ايجاد كرده است. مركز تحقيقات فن آوری عالی در كبك قرار دارد كه ضمناً مركز عمده ای برای صنايع زِی فن شناسی و زيست پزشكی است. زندگی در كبك افتخاری است كه در جای ديگری در آمريكای شمالی يافت نميشود.

 

(جزيره)پرينس ادوارد آيلند

پرينس ادوارد آيلند كوچكترين استان كانادا است كه مناظر سبز و رنگهای زنده زمينهای غلتان و هموارش معروف است و گوئی امواج خليج سنت لارنس اين جزيره را در آغوش گرفته. كيلومترها پلاژ ماسه ای و كوهپاره های ماسه سنگی سرخرنگ جزيره پرينس ادوارد را در بر گرفته متضمن شرايطی است پسنديده برای سكنی گزيدن. اسامی ديگری به اين جزيره عالی اتلاق گرديده چون: "باغ خليج"، كنايه ای به منظره طبيعی رنگ و دلنواز و زمينهای كشاورزی حاصلخيز آن، و "زادگاه كنفدراسيون"، اشاره ای به كنفرانس سال 1864 در شارلوت تاون. 

 

ساسكاچوان


استان زيبای ساسكاچوان چهار منطقه زيست بوم شناسی را پوشانده لاجرم حرارت آنجا در طول سال متغير و بارندگی كم است. در طول سال ميتوان چندين بار يخرود و زمينهای سرسبز زيبائی را تجربه نمود. بخش عمده ای از اين سرزمين در اماكن ديرينه بوميان بنا گشته حال و هوائی روحانی بآن بخشيده است. ساسكاچوان واقعاً جای زيبائی است كه دارای منابع طبيعی غنی است كه اين امر موجد فرصتهای كاری و كارآفرينی و مطالعات زيادی است. مهاجرت عاملی است بس مهم در رشد اقتصادی ساسكاچوان. ايجاد جوامع جديد از سراسر جهان حياتی است. نقاط قوت شما هرچه باشد، خواه كارگر ماهر، كاسبكار، جهانگرد يا دانشجو، ساسكاچوان فرصتهائی برای شما در چنته دارد.

 

آلبرتا


وجود كوههای زيبای راكی در غرب آلبرتا عاملی است كه عاشق دلباخته شدن با اين استان سراسر دشت و هامون را آسان ميسازد. آلبرتا بعنوان "آمريكائی ترين" استان شناخته شده كه پر از كابوی و نمايشات سواركاری و كمند افكنی و جشنواره و نگارش با هجی آمريكائی است. آلبرتا دارای سهمی از صنعت نفت كانادا بوده كالگری را به يكی از غنی ترين شهرها مبدل نموده است. آلبرتا محلی است ايده آل برای كاسبكاران زيرا فقط 16% ماليات ميپردازند و اين امر كسبهای بسياری را به آلبرتا بويژه كالگری جلب كرده است. ميزان بيكاری آلبرتا نسبتاً پائين است.

 نواسكوشيا


سرزمينی خيره كننده، چنان مسحوركننده كه درك اهميت آن تنها هنگامی امكان پذير است كه در واقعيت با آن روبرو شويم. رفيعترين مدّهایش در خليج فاندی چنان شگفت انگيز است كه شهرت جهانی دارد. اقامت در نواسكوشيا با تاكستانهای بی نظيرش، بيش از 700 جشنواره و محبوبيت آن درميان سرآشپزهای سرشناس كشور، تجربه ايست كم نظير. رفتن به آنجا، خواه برای گذراندن تعطيلات يا برای مهاجرت، بی بروبرگرد تجربه ايست مملو از ماجراهائی بيشمار و مناظری كه در جهان كم نظير است.


نيوبرانزويك


نيوبرانزويك، دروازه كانادا به ساحل مشرف بر اقيانوس اطلس، يكی از سه استان ساحلی است. از آنجائيكه نيوبرانزويك تنها استان فدراسيون است كه بموجب قانون اساسی دوزبانه بشمار ميرود، ملتی است حائز ارزشی والا برای كانادا. نيوبرانزويك، از تماشای نهنگ هايش در خليج فاندی گرفته تا غذاهای عالی اش، يكی از بديع ترين استانهای كانادا ميباشد. منزلگاه سنت جان بعنوان پايتخت بهمراه جزيره زيبای گراندمانان و سنت اندروز دارای معروفيت جهانی و جامعه شمال نشين گراندفالز ميباشد. اغذيه ويژه ساحلی نيوبرانزويك و طباخی معروف آن به عاشقان غذاهای لذيذ خوش آمد گفته و مناظرحيرت آورش چشمان بسياری را مسحور ميكند. 

مانيتوبا

 


مانيتوبا جائی است كه سبك زندگی لذتبخش آن معروف است، جائی است كه ميتوان شغل مورد نظر و خانه رؤيائی خود را بهمراه زمان و تسهيلات لذت بردن از هردوی آنها را دارا بود. مانيتوبا به توانائی خود در توأم كردن اقتصادی ثابت، جامعه فرهنگی متنوع و مزايای شور و جنبش شهری و آسودگی روستائی افتخار ميكند. هرچه باشد بسياری از اهالی مانيتوبا بخاطر جشنواره های فرهنگی اش و جشنهائی كه شهرت جهانی داشته و اطمينان بخش تنوع استان است، در آنجا زندگی ميكنند. اين توازن عالی شرايط زيست دست در دست تفريحات ماجراجويانه متعدد آن است، از جمله شكار، ماهيگيری و تماشای خرسهای قطبی (چونكه شهر چرچيل پايتخت خرسهای قطبی جهان بشمار ميآيد) بهمراه گروههای هنری و نمايشاتی كه از شهرت جهانی برخوردار است. وجود نهنگهای بلوگای دلفريب، سپيده شمالی، پرندگان كوچگر و رنگ آميزی گلهای دشت هموار مناطق سردسير متضمن تجربه ايست كه عمری سپری درمانيتوبا را پر ميكند. استان مانيتوبا هر سال 40000 نفر مهاجر را بخود جلب ميكند كه چون شما، خواهان ساختن زندگی جديدی در محيطی سالم ميباشند.


بريتيش كلمبيا


بريتيش كلمبيا استانی است خيره كننده، دوستانه و دارای فرهنگهای گوناگون. بريتيش كلمبيا كه در ساحل غربی كانادا بين اقيانوس آرام و كوههای راكی قرار گرفته، دارای مناظری است پرشكوه، اقتصادی قوی و شكوفا، جمعيتی تحصيل كرده و ماهر و آينده ای هيجان انگيز. بريتيش كلمبيا استانی است كوهستانی كه كوههای راكی در شرق و سلسله جبال ساحلی در ناحيه غربی آن واقع شده اند. بريتيش كلمبيا استانی است خيره كننده دارای فرهنگهای گوناگون منزلگه مناظری چشمگير، اقتصادی قوی، جمعيتی تحصيل كرده و ماهر و آينده ای هيجان انگيز. بريتيش كلمبيا سالانه مقدم 40000 نفر مهاجر را گرامی داشته فرصتهائی گسترده در زمينه های مورد نظرشان ارزانی ميدارد. در حاليكه بريتيش كلمبيا خود را برای بازيهای المپيك زمستانی 2010 آماده ميكند، هيجان و جوش و خروش آن كماكان رشد و گسترش مييابد. جذبه های بريتيش كلمبيا از جمله اسكی، ماهيگيری، تماشای نهنگها و ورزشهای ديدنی، استان مزبور را به مقصدی مشهور برای جهانگردان بدل ميسازد كه آنها را به شهروند اين منطقه عجيب تبديل ميكند.


آنتاريو


آنتاريو يكی از زيباترين جاهای كانادا ، دارای 250 درياچه و سرزمينی حاصلخيز از منابع معدنی است كه در پهنای فلات كانادا گسترده است. كشاورزی محصولات زراعی، فرآورده های معدنی، فن آوری پيشرفته و كارخانجات توليدی، چندی از عواملی ميباشند كه فرصتهای حرفه ای و شغلی بسياری را برای تازه واردين فراهم ميآورند. چند فرهنگی، يكی از جوانب بسيار مهم استان انتاريو، ضمن شكوفائی با جشنواره هائی چون كاريبانا و جشن اكتبر، فرهنگهای گوناگون را بزرگ ميدارد. آنهائيكه به استان انتاريو با فن آوری پيشرو و نيز سطح و سبك زندگی اش سفر ميكنند، چيزی تجربه نميكنند جز بهترينهای استانی كه منزلگه پايتخت كانادا است.


نيوفوندلند


پذيرفتن تاريخ و فرهنگ و زيبائيهای طبيعی وافر و مناظر بديع نيوفاندلند نه تنها برای ساكنين آنجا سهل است، بلكه جهانگردان نيز با رغبت تمام از آن بهره ميگيرند. منازل دلپذير نيوفاندلند بمنزله پاره ای از بهشت است كه به آسانی فراموش شدنی نيست و شباهتی بساير استانهای كانادا نيز ندارد. شماری چند از ديدنيهای عديده نيوفاندلند عبارتند از سرزمين پهناور قلمرو حيوانات وحشی، كوههای يخ، نهنگ ها، كوره راههای جنگل پيمائی، اماكن تاريخی، جشنواره ها و هماوريها. آدم بايد تعهدات خويش را بدست فراموشی سپرده بگذارد كه در نيوفاندلند و لابرادور كه رشد و زيبائی اش روزافزون است، گم شود.

 یوکان

یوکان ناحیه‌ای است با مساحت 482,443 کیلومتر مربع در شمال غربی کانادا. یوکان از نظر وسعت در میان ده ایالت و سه ناحیه کانادا جایگاه نهم را به خود اختصاص می‌دهد. جمعیت یوکان حدود 34,000 نفر است که 23 درصد این جمعیت افراد بومی بوده و تقریبا 60 درصد جمعیت در پایتخت، وایت هورس، زندگی می‌کنند.
اقتصاد یوکان بر پایه معدن، به خصوص آزبست، مس، طلا، سرب، نقره، و روی، استوار است. گردشگری دومین صنعت بزرگ ناحیه است و صنایع تولیدی، از جمله تولید نیروی برق به کمک آب، تولید مبلمان، پوشاک، و صنایع دستی نیز در حال گسترش هستند.
پایتخت، وایت هورس، در جنوب غربی یوکان واقع شده است و از آب و هوایی خشک با زمستان‌های طولانی و سرد برخوردار است. ساعات طولانی آفتاب در طی مدت کوتاه تابستان اجازه می‌دهد درختان و گیاهان منطقه شکوفه دهند.

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا