استان بریتیش کلمبیا

 

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) امکان گزینش نیروهای متخصص و سرمایه‌گذاران و کارآفرینان با تجربه و کاردانی که تمایل دارند به کانادا مهاجرت کنند و قادرند زندگی موفق و جدیدی را در بریتش کلمبیا بنا کنند را در اختیار دولت این ایالت قرار می‌دهد. متقاضیانی که توسط ایالت بریتیش کلمبیا برگزیده می‌شوند واجد شرایط اقدام جهت دریافت ویزای اقامت دائم کانادا بوده و اداره شهروندی و مهاجرت کانادا بررسی پرونده ایشان را در الویت قرار می‌دهد. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا از دو مولفه به شرح زیر تشکیل می‌شود:
 
 
گروه مشاغل استراتژیک
مهمترین نیازمندی این گروه مهاجرتی داشتن پیشنهاد کار دائم و تمام وقت در شغلی تخصصی یا نیمه تخصصی از کارفرمایی در بریتیش کلمبیاست. کارفرمای مذکور باید به مدت حداقل یک سال در بریتیش کلمبیا مشغول به فعالیت باشد، از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار باشد، و حداقل 5 نفر را به صورت تمام وقت در استخدام داشته باشد.
کسانی واجد شرایط این گروه مهاجرتی هستند که امکان سکونت و اقامت پایدار و موفق آنها در بریتیش کلمبیا وجود داشته باشد (این موضوع با در نظر گرفتن درآمد کار پیشنهاد شده به متقاضی، تعداد اعضای وابسته، و نیز سطح مهارت‌های زبانی وی بررسی می‌گردد). کسانی که اعلام پناهندگی نموده‌اند و منتظر روشن شدن وضعیت اقامتی خود هستند و نیز افرادی که وضعیت اقامت‌شان در کانادا قانونی نیست واجد شرایط این گروه مهاجرتی نیستند. چهار زیرگروه در این گروه مهاجرتی وجود دارد که
عبارتند از:

نیروی کار متخصص و ماهر

این زیرگروه محدود به مشاغلی در سطوح 0، A، و B در NOC است و بنابراین مدیران، متخصصان، تکنسین‌ها، و صاحبان حر‌فه‌های فنی ممکن است واجد شرایط این زیرگروه مهاجرتی باشند.
 
 متخصصان بهداشت و درمان
این زیرگروه به پرستاران و پرستاران روانپزشکی دارای مجوز و پزشکان و ماماهایی که شرایط برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا را احراز کنند، محدود شده است.
 
فارغ‌التحصیلان خارجی
کسانی که به تازگی و پیش از دریافت پیشنهاد کار از یک موسسه آموزش عالی کانادایی فارغ‌التحصیل شده باشند ممکن است شرایط این زیرگروه مهاجرتی را احراز کنند. رشته تحصیلی این گروه از افراد باید در یکی از زمینه‌های زیر باشد:
 • علوم طبیعی، علوم کاربردی، و مهندسی
 • علوم بهداشتی و درمانی
 • تجارت و بازرگانی
 • گردشگری، مهمانداری و تفریحات
 • حمل و نقل و تدارکات

 

نیروهای کار نیمه ماهر
این زیرگروه که یک برنامه آزمایشی 2 ساله است به برخی مشاغل در بخش گردشگری/مهمانداری، صنایع غذایی، و رانندگی تریلرهای یدک کش اختصاص دارد.

 

 

 

مهاجرت تجاری
دولت بریتیش کلمبیا از طریق این گروه مهاجرتی تجار و کارآفرینان واجد شرایطی را که تمایل و توانایی نقل مکان به بریتیش کلمبیا و تاسیس یا خرید بیزنسی سود ده در این ایالت دارند، انتخاب کرده و در واقع آنها را برای دریافت اقامت دائم کانادا نامزد می‌کند. این گروه مهاجرتی از سه زیرگروه به قرار زیر تشکیل شده است:


مهارت‌های بیزنسی

متقاضیان این زیرگروه مهاجرتی باید شرایط زیر را احراز کنند:

 • دارایی خالص (منقول و غیر منقول) آنها از 800,000 دلار کانادا کمتر نباشد و این دارایی را از راه‌های قانونی کسب کرده باشند؛
 • طرح و پلان بیزنسی داشته باشند؛
 • مبلغ 400,000 دلار کانادا جهت راه‌اندازی بیزنسی جدید یا خرید و توسعه بیزنسی واجد شرایط در بریتیش کلمبیا سرمایه‌گذاری کنند (متقاضی باید مالکیت حداقل یک‌سوم بیزنس مورد نظر را در اختیار بگیرد، حداقل سه نیروی جدید را به کار بگمارد، و در مدیریت بیزنس نقش فعال داشته باشد)؛
 • یک موافقتنامه کارایی (Performance Agreement) با ایالت بریتیش کلمبیا امضا کند؛
 • مبلغ 125,000 دلار کانادا را نزد دولت بریتیش کلمبیا به ودیعه بگذارد (این ودیعه‌گذاری تنها در صورتی الزامی است که متقاضی بخواهد از گزینه Fast Track استفاده کند و به فوریت جهت دریافت اقامت دائم کانادا نامزد شود). مبلغ ودیعه پس از آنکه متقاضی شرایط قید شده در توافقنامه کارایی را احراز کرد، بازگزدانده می‌شود.
بیزنس منطقه‌ای
متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این زیرگروه مهاجرتی باشند، باید:
 • حداقل 400,000 دلار کانادا که به شکل قانونی کسب شده است را به عنوان دارایی خالص (منقول و غیر منقول) در اختیار داشته باشند؛
 • مهارت‌ و تجربه لازم برای راه‌اندازی بیزنسی سود ده و پایدار را در بریتیش کلمبیا دارا باشند؛
 • مبلغ 200,000 دلار کانادا برای تاسیس بیزنسی جدید یا خرید و توسعه بیزنسی موجود در بریتیش کلمبیا سرمایه‌گذاری کنند (بیزنس باید در خارج از نواحی شهری ونکوور و ابوتسفورد باشد، متقاضی باید مالکیت حداقل یک‌سوم بیزنس را در اختیار بگیرد، حداقل 1 نیروی کار جدید را به صورت تمام وقت به کار بگمارد، و همچنین فعالانه در مدیریت بیزنس مشارکت داشته باشد)؛
 • یک موافقتنامه کارایی (Performance Agreement) با ایالت بریتیش کلمبیا امضا کند؛
 • مبلغ 125,000 دلار کانادا را نزد دولت بریتیش کلمبیا به ودیعه بگذارد (این ودیعه‌گذاری تنها در صورتی الزامی است که متقاضی بخواهد از گزینه Fast Track استفاده کند و به فوریت جهت دریافت اقامت دائم کانادا نامزد شود). مبلغ ودیعه پس از آنکه متقاضی شرایط قید شده در توافقنامه کارایی را احراز کرد، عودت داده می‌شود.

پروژه‌های استراتژیک
شرکت‌های خارجی که تمایل به تاسیس بیزنسی واجد شرایط در بریتیش کلمبیا دارند می‌توانند با استفاده از این زیرگروه مهاجرتی تا حداکثر 5 نیروی شاخص مدیریتی، تخصصی، یا فنی را به بریتیش کلمبیا آورده و آنها را برای اقامت دائم کانادا نامزد کنند. افراد مذکور باید پرسنل ارشد و واجد صلاحیتی باشند که وجودشان برای تاسیس یا اداره بیزنس مورد نظر ضروری است. شرکت‌هایی می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند که:

 • سابقه و تجربه عملی موفق و مناسبی در بیزنسی که قصد دارند در بریتیش کلمبیا راه‌اندازی یا خریداری کنند داشته باشند؛
 • مبلغ 500,000 دلار کانادا جهت راه‌اندازی یا خرید یک بیزنس در بریتیش کلمبیا سرمایه‌گذاری کنند؛
 • به ازای هریک از نیروهایی که همراه خود به بریتیش کلمبیا می‌آورند، حداقل 3 فرصت شغلی جدید برای شهروندان یا مقیمان دائم بریتیش کلمبیا ایجاد کنند؛
 • یک موافقتنامه کارایی (Performance Agreement) با ایالت بریتیش کلمبیا امضا کنند.

 

بریتیش کلمبیا در یک نگاه
بریتیش کلمبیا غربی‌ترین ایالت کانادا بوده و با مساحت 944,735 کیلومتر مربع پنجمین ایالت/ناحیه کانادا از نظر وسعت و بزرگی است. این ایالت چهار و نیم ملیون نفر جمعیت داشته و بزرگترین شهر ایالت، ونکوور، سومین شهر بزرگ کاناداست. زیبایی، هوای معتدل و امکانات تفرج و تفریح در هوای باز از جاذبه‌های ایالت بریتیش کلمبیاست. پایتخت بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، در جزیره ونکوور واقع شده است و مرکز توریستی این جزیره محسوب می‌گردد. ویکتوریا با زمستان‌های معتدل و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشک بهترین و ملایم‌ترین آب و هوا را در میان شهرهای کانادا داراست و این آب و هوای مطبوع گردشگران زیادی را برای سیر و سیاحت و بازنشستگان فراوانی را جهت زندگی جذب می‌کند.
اقتصاد بریتیش کلمبیا بر منابع طبیعی، به خصوص درختان و منابع جنگلی، استوار است اما در دهه‌های اخیر گسترش و تنوع قابل توجهی را شاهد بوده و صنایعی مانند صنایع انرژی، فیلم‌سازی، ماهیگیری، فناوری اطلاعات، صنایع چوب و الوار، معدن، صنایع مرتبط به خدمات بازنشستگان، صنایع دفاعی، خرده فروشی، و گردشگری نیز جایگاه ویژه‌ای را در اقتصاد بریتیش کلمبیا به خود اختصاص داده‌اند.

پایتخت ویکتوریا 
مساحت کل 944,735 کیلومتر مربع  
جمعیت کل بیش از چهار و نیم میلیون (برآورد سال 2009)
زبان رسمی انگلیسی
بزرگترین شهر ونکوور


تاریخ پیوستن به کنفدراسیون
 ( پیوستن به کشور کانادا)
بیستم ژوئیه سال 1871 میلادی
حزب حاکم حزب لیبرال
مالیات فروش (مالیات ایالتی) 7 درصد
منابع طبیعی درختان و منابع جنگلی، آبزیان و منابع دریایی، نفت و گاز طبیعی، مس، ذغال سنگ، طلا، نقره، روی، گوگرد، و آزبست
صنعت
انرژی، جنگلداری و صنایع مرتبط، صنایع تولیدی، فیلم‌سازی، ماهیگیری، فناوری اطلاعات، صنایع چوب و الوار، معدن، صنایع و خدمات مرتبط با بازنشستگان، فرآوری مواد غذایی، فناوری عالی، صنایع دفاعی، خرده فروشی، و گردشگری
کشاورزی دامداری و مزارع تولید فراورده‌های لبنی، مرغداری، کشت غلات و حبوبات، پرورش میوه‌های درختی، کشت سبزیجات، میوه‌های توتی، انگور، سبزیجات گلخانه‌ای، قارچ، و گلهای زینتی را می‌توان به عنوان مشخصه‌های کشاورزی ایالت نام برد.
آب و هوا
بریتیش کلمبیا به عنوان ایالتی با آب و هوای معتدل شناخته شده است و در واقع بهترین و گرم‌ترین آب و هوا را در کانادا دارد. زمستان‌های این ایالت معتدل و مرطوب و تابستان‌های آن خشک و گرم است.   
وب سایت www.gov.bc.ca
        

 
 
 

 

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا