استان آلبرتا

 

مهاجرت از طریق انتخاب استانی – آلبرتا

(Alberta Immigration Nominee Program)

 

 برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (AINP) به دنبال جذب نیروهای کار متخصص و باتجربه‌ای است که قادرند در رشد اقتصادی آلبرتا نقش موثری داشته باشند. متقاضیانی که توسط ایالت آلبرتا برگزیده می‌شوند می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا تحت برنامه مهاجرتی انتخاب استانی (Provincial Nominee Program) اقدام کنند. اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) رسیدگی به درخواست این افراد و اتخاذ تصمیم نهایی را به عهده دارد (معمولا پرونده‌های مهاجرت استانی در اداره مهاجرت کانادا دارای الویت بوده و با سرعت بیشتری نسبت به پرونده‌های فدرال مورد بررسی قرار می‌گیرند). برنامه مهاجرت استانی آلبرتا دارای چندین شاخه (stream) است و هر شاخه شرایط و نیازمندی‌های خاص خود را به شرح زیر داراست:


 
شاخه استخدام مبتنی بر نیاز کارفرمایان
هدف این شاخه برآورده ساختن نیاز کارفرمایان آلبرتایی است که نیروی کار محلی جوابگوی نیاز آنها نبوده و قادر نیستند نیروی کار مورد تقاضا را در میان شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم ساکن در آلبرتا بیابند. این شاخه سه گروه مهاجرتی را در خود جای می‌دهد و داشتن پیشنهاد کار تمام وقت، معتبر، و دائم از یک کارفرمای آلبرتایی مهمترین پیش نیاز هر سه گروه جهت احراز شرایط توسط متقاضی است. شرایط و نیازمندی‌های هر گروه به قرار زیر است:
نیروی کار متخصص – نیروهای کار متخصصی که پیشنهاد کار تمام وقت و دائم از یک کارفرمای آلبرتای دریافت کرده باشند می‌توانند تحت این برنامه اقدام کنند، البته به شرطی که پیشنهاد کار مذکور در شغلی باشد که نوع و سطح مهارت آن در فهرست  NOC، یکی از  سطوح 0  (مشاغل مدیریتی)، A (مشاغلی که معمولا نیاز به تحصیلات دانشگاهی نیاز دارند)، و B (مشاغل فنی و حرفه‌ای که معمولا نیاز به تحصیل در کالج و مراکز فنی حرفه‌ای یا کارآموزی دارند) تعریف شده باشد. متقاضی همچنین باید صلاحیت‌ها، مهارت‌ها، و احتمالا گواهینامه‌ یا آموزش تخصصی یا رسمی مورد نیاز سمت مورد نظر را دارا باشد.

فارغ التحصیلان خارجی – دانشجویان خارجی که از یک موسسه آموزش عالی شناخته شده و معتبر کانادایی یا آلبرتایی فارغ التحصیل شده‌اند و پشنهاد کار معتبر و تمام وقتی در شغلی تخصصی و مرتبط با رشته تحصیلی خود از یک کارفرمای آلبرتایی در اختیار دارند ممکن است واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشند. متقاضی باید حداقل به مدت 6 ماه به صورت قانونی (با در اختیار داشتن اجازه کار موقت فارغ التحصیلان خارجی) برای کارفرمای مذکور کار کرده و صلاحیت‌ها، مهارت‌ها، و احتمالا گواهینامه‌ یا آموزش تخصصی یا رسمی مورد نیاز سمت مورد نظر را دارا باشد.
نیروی کار نیمه ماهر – این گروه برای افرادی است که پیشنهاد کار تمام وقت و دائم در شغلی که سطح مهارت آن در فهرست NOC، سطح C یا D تعریف شده است، دارند. شغل مورد نظر باید در یکی از صنایع غذایی و آشامیدنی، هتل‌داری و مهمانداری، صنایع تولیدی، حمل و نقل، یا خدمات غذایی بوده و متقاضی مهارت‌ها و صلاحیت‌های مورد نیاز را دارا باشد.
 
شاخه استخدام استراتژیک
مهمترین تفاوت این شاخه با شاخه قبلی این است که داشتن پیشنهاد کار برای متقاضیان گروه‌های مهاجرتی این شاخه الزامی نیست. سه گروه مهاجرتی در این شاخه وجود دارد که عبارتند از:

مشاغل فنی و حرفه‌ای
– متقاضی واجد شرایط باید دعوتنامه‌ای از مرکز آموزش صنعتی و کارآموزی آلبرتا (AIT) دریافت کند و همچنین شرایط زیر را احراز نماید:
 • باید گواهینامه یکی از مشاغل فنی و حرفه‌ای آلبرتا که اخذ گواهینامه حرفه‌ای جهت کار در آنها الزامی است را اخذ کرده باشد (فهرست این مشاغل را می‌توانید از اینجا دانلود کنید)؛
 • در حال حاضر در آلبرتا سکونت داشته باشد؛
 • در حال حاضر نزد یک کارفرمای آلبرتایی مشغول به کار باشد یا در دو سال گذشته برای کارفرمایی آلبرتایی کار کرده باشد (این تجربه کاری باید مرتبط با حرفه متقاضی، حرفه‌ای که گواهی آن را در اختیار دارد، باشد).
مشاغل مهندسی – مهندسان، طراحان، و نقشه‌کشان فنی و صنعتی ممکن است واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشند. متقاضیان این گروه مهاجرتی نیز لازم نیست از کارفرمایی در آلبرتا پیشنهاد کار داشته باشند. متقاضی این گروه مهاجرتی باید دارای شرایط زیر باشد:
 • باید به عنوان مهندس، طراح، و یا نقشه‌کش فنی و صنعتی تحصیلات، آموزش، و تجربه کافی داشته باشد؛
 • رشته مهندسی و شغلی متقاضی باید در فهرست مشاغل مهندسی شاخه مهاجرتی استخدام استراتژیک آلبرتا موجود باشد؛
 • مدرک عضویت در انجمن مهندسان حرفه‌ای، زمین‌شناسان، و متخصصان ژئوفیزیک آلبرتا (APEGGA) را ارائه کند؛
 • در حال حاضر ساکن آلبرتا باشد؛
 • در حال حاضر نزد کارفرمایی آلبرتایی مشغول به کار باشد یا در 12 ماه گذشته برای شرکتی که عضو انجمن شرکت‌های مشاوره مهندسی آلبرتا است، یا یک شرکت شناخته شده و معتبر مهندسی یا ساختمانی آلبرتا کار کرده باشد.
دارندگان ویزای کار آمریکا – افرادی که در حال حاضر به صورت قانونی (با در اختیار داشتن یکی از ویزاهای کار دارای اعتبار H1-B، H1-B1، H1-C، یا E-3) در آمریکا مشغول به کار بوده و تمایل دارند درآلبرتا زندگی کنند، ممکن است واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشند. متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در آمریکا داشته و باید شغل فعلی وی در فهرست مشاغل مورد نیاز آلبرتا وجود داشته باشد.
 
شاخه مزرعه داران و کشاورزان خویش کارفرما
مزرعه داران و کشاورزانی که تمایل دارند به آلبرتا مهاجرت کرده و بیزنسی در زمینه کشاورزی را در این ایالت خریداری نموده و اداره کنند ممکن است واجد شرایط این گروه مهاجرتی باشند. متقاضی باید:
 • تجربه مدیریت مزرعه را دارا باشد؛
 • تحصیلات، آموزش، و تجربه کاری لازم برای توسعه یک مزرعه و شرکت کشاورزی پایدار در آلبرتا را دارا باشد؛
 • طرح و پلان بیزنسی برای سرمایه‌گذاری و تاسیس یک شرکت کشاورزی در آلبرتا را ارائه کند؛
 • متعهد شود که حداقل 500,000 دلار کانادا در آلبرتا و در زمینه کشاورزی سرمایه‌گذاری کند؛
 • موافقت یک شرکت سرمایه‌گذاری معتبر کانادایی را جهت دریافت تسهیلات مالی برای انجام سرمایه‌گذاری مورد نظر را کسب کرده باشد؛
 • دارایی خالصی معادل 500,000 دلار کانادا را در اختیار داشته باشد یا ثابت کند که با استفاده از منابع دیگری به این میزان دارائی دسترسی دارد. 
 
 
شاخه خویشاوندی
 ساکنان آلبرتا که شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور بوده و قصد دارند یکی از خویشاوندان خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا اسپانسر کنند، می‌توانند این کار را با استفاده از این گروه مهاجرتی جدید آلبرتا انجام دهند. کسی که قصد دارد با استفاده از این روش به کانادا مهاجرت کند باید یک اسپانسر واجد شرایطی داشته باشد. اسپانسر می‌تواند یکی از خویشاوندان نزدیک متقاضی (والدین؛ فرزندان؛ خواهر و برادر؛ خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌ها؛ عمه و خاله و دایی و عمو) باشد که در آلبرتا زندگی می‌کند و حاضر است تعهدنامه حمایت و ضمانت متقاضی را امضا کند. اسپانسر باید شهروند یا مقیم دائم کانادا بوده و حداقل 21 سال سن داشته باشد. وی همچنین باید بتواند ثابت کند که توانایی حمایت مالی از اسپانسر شونده ( شوندگان) را داراست. برای این منظور اسپانسر کننده می‌تواند مدارک منابع درآمدی خود در 12 ماه گذشته را ارائه کند یا نشان دهد که حداقل 15,000 دلار کانادا دارایی سهل الوصول در اختیار دارد (جواهرات، اتومبیل، یا سایر داریی‌های شخصی پذیرفته نمی‌شوند).
متقاضی (اسپانسر شونده) باید شرایط زیر را احراز کند:
 • سنی بین 21 سال تا 45 سال داشته باشد؛
 • حداقل توانمندی‌ها و مهارت‌های زبانی را دارا باشد ( متقاضی و نیز همسرش - در صورت تاهل- باید از آزمون IELTS حداقل نمره 4 یا از آزمون TEF حداقل نمره 361 تا 540 را کسب کنند)؛
 • برنامه آموزشی (آموزش بعد از دبیرستان) حداقل 2 ساله‌ای را تکمیل کرده و گواهی و دیپلم مربوطه را اخذ کرده باشد؛
 • تجربه کار کافی و مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد؛ و
 • حداقل 10,000 دلار کانادا (به علاوه 2000 دلار کانادا برای هر یک از وابستگان همراه) در یکی از موسسات مالی رسمی و شناخته شده کانادا یا در حساب بانکی خود در کشور مبدا وجه نقد داشته باشد.
توجه داشته باشید که اگر متقاضی دوره لیسانسی را در یک موسسه آموزش عالی انگلیسی یا فرانسوی زبان تکمیل کرده باشد، لازم نیست در آزمون IELTS یا TEF شرکت کند.
 
توجه، توجه: اداره مهاجرت آلبرتا اخیرا (23 آگوست 2010) این زیر گروه مهاجرتی را معلق کرده است و تا اطلاع ثانوی از قبول پرونده های مهاجرت خویشاوندی آلبرتا خودداری خواهد کرد.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آلبرتا می‌توانید با سازمان ما تماس برقرار نمائید.

 

آلبرتا در یک نگاه
 
آلبرتا در قسمت غربى كانادا و در شرق ايالت بریتیش کلمبیا قرار دارد و از نظر وسعت با مساحت 661,185 كيلومتر مربع رتبه ششم را در ميان ايالت‏ها و نواحى كانادا داراست. جمعيت اين ايالت بيش از 3 ميليون نفر و مركز آن شهر ادمونتون است. شهرهاى بزرگ آلبرتا كلگرى و ادمونتون مى‏باشند.
كلگرى با حدود يك ميليون نفر جمعيت شهرى بين‏المللى و مدرن است و يك مركز مهم تجارى محسوب مى‏شود. اگرچه اقتصاد اين شهر بر پايه صنعت نفت استوار است ولى كشاورزى، فناورى عالی (high-technology) و گردشگرى نيز در پيشرفت و توسعه اقتصادى اين شهر نقش مهمی ایفا می‌کنند. آب و هواى كلگرى نيمه خشك بوده و خشكسالى در اين شهر سابقه‏اى ديرينه دارد. تابستان‏های کلگری گرم و زمستان‏ها سرد است.
شهر ادمونتون، پایتخت آلبرتا، با 700 كيلومتر مربع مساحت يكى از بزرگترین شهرهاى آمريكاى شمالى است. اين شهر با حدود يك ميليون نفر جمعيت مركز فرهنگى، آموزشى، دولتى، و خدمات پروژه‏هاى نفتى ايالت (استخراج نفت از شن‌های نفتی) مى‏باشد. نفت و صنایع وابسته به فعالیت‌های نفتی در اقتصاد ادمونتون حائز اهمیت است. آب و هواى ادمونتون قاره‏اى و خشک است. تابستان‏ها گرم و زمستان‏ها سرد يا خيلى سرد است.
آلبرتا به علت اقتصاد رو به رشد، ماليات‏هاى پايين، و چشم‏اندازهاى عالى، بخصوص رشته كوه‏هاى راكى، هرساله مهاجران زيادى را به خود جلب مى‏كند.
آلبرتا تولید کننده اصلی نفت، گاز طبیعی، و ذغال سنگ کاناداست. صنايع مهم آلبرتا عبارتند از انرژی، تجارت (بيزينس) و خدمات بازرگانى، تولیدات صنعتی، مسکن و خرید و فروش املاك، حمل و نقل، سرمایه‌گذاری، خرده فروشی و عمده‏فروشى. در 15 سال گذشته اقتصاد این منطقه سريع‏ترين رشد خود را در صنایع الكترونيك، خدمات بازرگانى و تجارى، فرآورى مواد غذايى، ماشين‏آلات، پتروشيمى، مخابرات، گردشگرى و صنايع چوب تجربه كرده است. صنعت گردشگری هر ساله بیش از 4 میلیارد دلار درآمد برای آلبرتا به ارمغان می‌آورد.
  
پایتخت ادمونتون
مساحت کل 661,185  کیلومتر مربع
جمعیت کل
بیش از سه و نیم میلیون (آوریل سال 2007)
زبان رسمی انگلیسی
بزرگترین شهر ادمونتون و کلگری

 
تاریخ پیوستن به کنفدراسیون
 ( پیوستن به کشور کانادا)
اول سپتامبر سال 1905 میلادی
حزب حاکم حزب محافظه کار
مالیات فروش (مالیات ایالتی) آلبرتا تنها ایالت کاناداست که مالیات فروش ایالتی ندارد
منابع طبیعی نفت، گاز طبیعی، ذغال سنگ، گوگرد، سیلیس، پتاس، کوارتز، خاک رس، و سنگ آهک   
صنعت
انرژی، صنایع پتروشیمی، جنگلداری، صنایع تولیدی، صنایع غذایی، الکترونیک، ارتباطات و مخابرات، گردشگری، تجارت و خدمات بازرگانی، و حمل و نقل 
کشاورزی آلبرتا بیش از سه میلیون راس دام دارد و تقریبا نیمی از گوشت گاو کانادا تولید آلبرتاست. گندم و ذرت محصولات اصلی کشاورزی بوده و آلبرتا دومین تولید کننده گندم در کاناداست. آلبرتا همچنین بزرگترین تولید کننده عسل و مهمترین مرکز پرورش زنبور عسل کاناداست.  
آب و هوا
آلبرتا آب وهوایی خشک و قاره‌ای با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد. رطوبت پایین و اختلاف دمای قابل توجه بین مناطق و فصول مختلف از مشخصه‌های آب و هوایی ایالت است. آلبرتا در مقایسه با سایر ایالت‌های کانادا از نور آفتاب بیشتری بهره‌مند است.
وب سایت www.alberta.ca
 

منوي كاربري

نام کاربری :
کلمه عبور :

 
 

Target Group Telegram chaneel

برای عضو شدن کلیک کنید

 
 

پیوند دولت های استانی

 prince edward island

تارگت گروپ

 

 

Welcome to Canada

تارگت گروپ

تورنتو

Welcome To Toronto

Target Group

 

تارگت گروپکليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي سازمان امور مهاجرتي تارگت گروپ محفوظ استتارگت گروپ

مهاجرت به کانادا | مهاجرت به کبک | تحصیل در آمریکا | شرایط مهاجرت به کانادا